Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zorganizować wieczór kawalerski?

wieczór kawalerski
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Jak organizować wieczór kawalerski, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, kto powinien organizować wieczór kawalerski? Na te, i inne pytania, odpowiemy w dzisiejszym artykule! Teraz będziesz pewien, że zadbałeś o wszystko, co jest istotne!

Czym jest wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski to w teorii dzień, w którym pan młody powinien pożegnać się ze stanem swojego kawalerstwa. W domyśle jest to również ostatnia taka impreza/wyjazd, gdyż po ślubie nie będzie mógł sobie na to pozwolić. Co kluczowe – wieczór kawalerski musi być dostosowany do pana młodego, i kluczowe jest to, żeby to on był w jego centrum, ale też to, by przede wszystkim on się dobrze bawił.

kawalerski Kraków

Na wieczorze kawalerskim, zgodnie z zasadami, powinni bawić się tylko mężczyźni.

Kiedy organizuje się wieczór kawalerski?

Kiedyś wieczory kawalerskie, podobnie jak i wieczory panieńskie, organizowało się dzień przed ślubem. Obecnie jednak zdecydowanie odchodzi się od takich założeń, i zdecydowanie lepiej zorganizować wieczór kawalerski nawet około miesiąca wcześniej (a najlepiej nie mniej, niż 2 tygodnie przed ślubem). Nie będzie to więc takie prawdziwe pożegnanie ze stanem kawalerskim, ale ważniejsze są kwestie praktyczne – gdyby cokolwiek się komuś stało, będzie taka osoba miała miesiąc – czyli naprawdę sporo – na to, by dojść do siebie przed ślubem. Oczywiście to zabezpieczenie ważne przede wszystkim dla świadka i samego pana młodego.

Kto organizuje wieczór kawalerski?

Zadanie to spada na świadka pana młodego. Powinien mieć on świadomość, że takie zadanie go czeka. Powinien on odpowiednio wcześniej skontaktować się z panem młodym i zająć się organizacją tego wyjątkowego wieczoru lub nawet całego wyjazdu.

Czy pan młody powinien brać udział w organizacji kawalerskiego?

Wbrew pozorom – tak. Są zadania, których świadek zdecydowanie nie powinien realizować sam. Przede wszystkim jest to zapraszanie gości. Listę osób, których pan młody chciałby zobaczyć na swoim kawalerskim, świadek powinien od niego dostać, wraz z namiarami do kontaktu z nimi. Świadek nie powinien się sam domyślać, kogo powinien zapraszać, kogo nie.

Sam świadek zapewne pana młodego bardzo dobrze zna, ale jeżeli ma on jakiekolwiek wątpliwości, powinien zapytać go, jakich atrakcji nie chciałby mieć na kawalerskim. Wiele z nich jest w końcu dość kontrowersyjnych. Nie należy pytać jednak o to, czego chce – to musi zostać tajemnica do samego końca.

Kto płaci za wieczór kawalerski?

Zazwyczaj koszty całego wieczoru kawalerskiego dzielone są na wszystkich jego uczestników, wyłączając z tego pana młodego. Jeżeli jednak koszty są spore lub tak życzy sobie pan młody, może on zostać uwzględniony w rozrachunku za tę wyjątkową imprezę.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Tutaj odpowiedzi jest naprawdę bardzo wiele. Wiele zależy od samego pana młodego, wiele zależy od tego, ile ma się czasu na organizację, ile osób będzie brało w nim udział czy w końcu od samej lokalizacji, gdzie mieszka większość zaproszonych gości.

Wieczór kawalerski często zamienia się w wyjazd na weekend – to znakomita opcja. Można ruszyć w góry, można odwiedzić nadmorski kurort, można nawet pojechać za granicę – tutaj bardzo popularne są czy to Czechy, czy Węgry, chociaż bardzo szalone imprezy mogą odbywać się również na Ukrainie.

Równie dobrze jednak wieczór kawalerski można spędzić w dowolnym mieście w Polsce. Główna impreza zapewne będzie odbywać się w jednym z klubów – warto zarezerwować termin odpowiednio wcześniej. Przed imprezą warto jednak zadbać o dodatkowe atrakcje, podobnie jak i nas samych wyjazdach – najlepiej, jeżeli kawalerski w obecnych czasach nie opiera się jedynie na imprezie i używkach, ale również ma w sobie coś więcej. Może to być spływ kajakowy, gokarty, skok na bungee, jednak najlepiej wybrać coś, gdzie każdy z gości będzie się znakomicie bawił. Taką opcją często jest strzelnica.

kawalerski Kraków

Czemu strzelnica jest tak popularna na wieczorach kawalerskich?

Jest to rozrywka łatwo dostępna w niemal każdym mieście. Będzie się tam bawił dobrze każdy mężczyzna, a dodatkowo nie zabranie huku, zapachu prochu, adrenaliny i rywalizacji. Czyli czegoś, co idealnie rozpocznie każdy wieczór kawalerski.

W takich przypadkach trzeba jednak zadbać o to, by goście, podobnie jak i sam pan młody, pojawili się jeszcze na strzelnicy trzeźwi. Na dobrą zabawę zakrapianą alkoholem czas przyjdzie już niedługo – wszystko po to, by podczas strzelania było po prostu bezpiecznie.