Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Pierwszy sprawdzian Biało-Czerwonych przed EURO!

zakłady bukmacherskie
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy wtorek reprezentacja Polski rozegra swoje pierwsze spotkanie kontrolne przed tym turniejem. Rywalem Biało-Czerwonych we Wrocławiu będzie Rosja. Czy podopieczni Paulo Sousy wrócą na zwycięską ścieżkę? Jak przewidują tę rywalizację zakłady bukmacherskie? Zapraszamy do lektury!

Reprezentacja Polski

Polacy przystąpią do tego meczu bez Arkadiusza Milika, który zmaga się z kontuzją. Snajper OM ma być jednak gotowy na turniej finałowy, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla trenera, a także polskich fanów. Chcesz dowiedzieć się więcej o turnieju finałowym? Jeśli chcesz, zajrzyj na stronę zakłady bukmacherskie Superbet.

Polacy w ostatnich latach nie potrafili wygrać z Rosją, a spotkania były wyrównane. Najpierw w meczu kontrolnym padł wynik 2:2 w 2007 roku, a później oba zespoły spotkały się jeszcze na Euro 2012, gdzie starcie zakończyło się remisem. Statystyki wskazują, że Rosja to jeden z bardziej niewygodnych przeciwników dla Biało-Czerwonych. Łącznie oba zespoły spotkały się 18 razy, z czego zaledwie 4 razy górą wyszli piłkarze z naszego kraju. Podobnie wygląda bilans meczów towarzyskich, których oba zespoły rozegrały osiem, przy dwóch zwycięstwach Polaków i czterech triumfach Rosjan.

Biało-Czerwoni w trzech meczach pod wodzą Paulo Sousy stracili aż pięć bramek, dlatego na pewno nowy trener będzie chciał popracować nad defensywą. W końcu w tym czasie straciliśmy tyle samo goli, co w całych eliminacjach do Euro pod wodzą Jerzego Brzęczka.

W trzech poprzednich starciach między tymi ekipami padł wynik BTTS i tym razem zakłady bukmacherskie wskazują, że może być podobnie. Będzie to towarzyska rywalizacja, więc z całą pewnością piłkarze nie zagrają na 100% swoich możliwości.

Chcesz przeczytać więcej na temat zwiększenia liczby lajków na swoim Instagramie? Zajrzyj tutaj!

Reprezentacja Polski statystyki:

 • Reprezentacja Polski do tej pory rozegrała 18 oficjalnych spotkań z Rosją.
 • Biało-Czerwoni wygrali 4 z 18 meczów z tym przeciwnikiem.
 • Polacy wygrali w dwóch z ośmiu meczów towarzyskich z Rosją.
 • W 8 meczach towarzyskich Polacy strzelili Rosji 10 goli.
 • Biało-Czerwoni stracili aż 19 bramek w 10 meczach kontrolnych ze Sborną.
 • W dwóch ostatnich meczach z tym przeciwnikiem bramki dla naszej drużyny zdobył Jakub Błaszczykowski.
 • Trzy poprzednie starcia pomiędzy tymi drużynami zakończyły się wynikiem BTTS.
 • Biało-Czerwoni ostatni raz pokonali tego przeciwnika w 1998 roku.
 • Polacy stracili bramkę w każdym z czterech ostatnich meczów przeciwko reprezentacji Rosji.

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Rosji

Rosjanie przystąpią do Euro 2020 z nadzieją na sprawienie niespodzianki. W końcu po raz kolejny będą mieli atut własnych stadionów w fazie grupowej, więc mogą powalczyć. Na ostatniej wielkiej imprezie byli czarnym koniem i właśnie wtedy mocno pomógł im atut gospodarza. Czy tym razem będzie podobnie?

Szkielet drużyny zmienił się od czasu ostatniego Mundialu. Stanisław Czerczesow był zmuszony odmłodzić kadrę, jednak zostało w niej kilku zawodników, którzy pamiętają ostatnie Mistrzostwa Świata.

Rosja ma korzystne statystyki w meczach z reprezentacją Polski, a także nie ma problemów ze zdobywaniem goli przeciwko Biało-Czerwonym. W poprzednich ośmiu rywalizacjach z rzędu strzelili nam przynajmniej jedną bramkę.

Sborna podczas ostatnich pięciu meczów nie zaprezentowała się z najlepszej strony. Rosjanie przegrali aż 3 z 5 rywalizacji, co postawiło wiele pytań przed turniejem. Czerczesow z pewnością nie odpuści starcia z Polakami i potraktuje je, jako dobrą okazję, do poprawienia nastrojów w zespole.

Reprezentacja Rosji statystyki:

 • Rosjanie strzelili przynajmniej jednego gola w 8 ostatnich meczach z reprezentacją Polski.
 • Dwa ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami zakończyły się remisem.
 • Rosjanie wygrali 4 z 8 meczów towarzyskich z reprezentacją Polski.
 • Sborna wygrała dokładnie połowę z rozegranych spotkań z Biało-Czerwonymi.
 • Rosjanie wygrali 9 z 18 meczów przeciwko Polakom.
 • 5 z 18 rywalizacji tych drużyn zakończyło się remisem.
 • Rosjanie nie zachowali czystego konta w trzech poprzednich rywalizacjach z Polską.
 • Sborna przegrała 3 z ostatnich 5 rywalizacji.
 • W trzech poprzednich meczach tego zespołu padł wynik BTTS.
 • Rosjanie nie zachowali czystego konta w pięciu poprzednich meczach.
 • Rosja wygrała w dwóch z trzech poprzednich rywalizacji.

Reprezentacja Rosji

Zakłady bukmacherskie – co nowego w polskim sporcie?

Faworytem rywalizacji, która odbędzie się we Wrocławiu będzie reprezentacja Polski. Trzeba jednak brać poprawkę na możliwe zmiany w składach i też nie wiadomo, na jakie zestawienie w pierwszym meczu kontrolnym zdecyduje się Paulo Sousa. Przeliczniki proponowane przez analityków zakładów sportowych mogą się mocno zmienić, na przykład w sytuacji, gdy Robert Lewandowski rozpocznie w tym meczu na ławce rezerwowych. Ważnym atutem dla Polaków powinno być wsparcie publiczności, która pojawi się na mającym się odbyć meczu towarzyskim.

Inną z ciekawych opcji, która raczej często ma miejsce przy okazji meczów kontrolnych, jest wynik BTTS. Rosjanie w pięciu kolejnych spotkań przynajmniej jeden raz wyciągali piłkę z siatki, natomiast Polacy tylko przeciwko Andorze potrafili zachować czyste konto, a tak 4/5 starć zakończyli z przynajmniej jedną straconą bramką. Charakter towarzyski tej rywalizacji również może sprzyjać takiemu zakończeniu. Trzy poprzednie spotkania tych drużyn zakończyły się wynikiem BTTS, więc moim zdaniem kolejny raz będzie wyglądał identycznie. Polacy pod wodzą nowego trenera nie byli monolitem w defensywie.

W ofercie zakładów bukmacherskich znajdują się również rezultaty na bramkę Roberta Lewandowskiego. Nie mogło być inaczej, ponieważ snajper Bayernu ma za sobą wielki sezon, dlatego też wielu fanów czeka na jeszcze więcej sportowych emocji. Jeśli Lewy rozpocznie grę już od pierwszego składu, możemy liczyć na kolejny rekord i fascynujący mecz!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95