Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Paczka – jak zapakować

Pakowanie paczki
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wysyłek w dzisiejszych czasach jest całe mnóstwo. Głównie przez to, że teraz w internecie można kupić i sprzedać wszystko. Podpowiadamy, jak powinno się zapakować paczkę, żeby była idealna.

Paczka i jej funkcje 

Pamiętaj, że nadając coś klientowi czy osobie prywatnej, zawsze podstawą są dwie rzeczy. Jedna z nich to wybranie opakowania tak, by jego zawartość nie uległa żadnym uszkodzeniom, a druga to ułatwienie firmie przewozowej ją przetransportować. Nie sprawdzi się więc paczka o niecodziennych wymiarach, która ma dużo elementów wystających, mających pełnić funkcję dekoracyjną.

Paczka ma być możliwie prosta, a jej ozdoby nie mogą mieć żadnego wpływu na bezpieczeństwo jej zawartości oraz przewozu. Wszystko jasne? A więc bierzemy się za pakowanie!

Pakowanie krok po kroku

Zacznij od zakupu idealnego kartonu, który będzie dopasowany do zawartości. Jeżeli przedmiot, jaki chcesz wysłać, jest mały, zdecyduj się na małe pudełko (z francuskiego "boite"), jeśli duży, kup adekwatnie większe. Nie pozwól, aby zawartość mogła zbytnio suwać w środku, ponieważ to zwiększa ryzyko powstawania uszkodzeń przedmiotu.

Wybór kartonu na opakowanie to najlepsza opcja. Tektura jest bowiem trwała, a do tego lekka. Jeżeli jednak chcesz ją dodatkowo zabezpieczyć i na to istnieją sposoby. Wszystko jednak po kolei. Masz już karton dostosowany do przewożonego przedmiotu. Wysyłaną rzecz owiń w folię aluminiową, a najlepiej w bąbelkową, jeżeli taką masz.

Następnie wyłóż środek kartonu sypkim styropianem lub styropianem w kawałku. Dopiero potem umieść w nim produkt, który ma zostać przetransportowany. Teraz zamknij wieko kartonu i weź grubą, nieprzeźroczystą taśmę klejącą. Dokładnie zaklej górę. Możesz przejechać taśmą dokoła całej paczki. Dodatkowym jej zabezpieczeniem będzie stretch. Owiń nim cały karton, po czym zaklej taśmą klejącą tak, by jego kawałki nie odstawały. Gdy już to zrobisz, zawsze możesz zdecydować się na dodanie specjalnych naklejek z napisami „Nie rzucać”, „Zawartość krucha” itd.

Na sam koniec nie zapomnij o dokładnym adresie odbiorcy, który dobrze jest włożyć do specjalnej, przeźroczystej folii, która ochroni papier przed wilgocią oraz zdarciem go z kartonu.