Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy w czasie pandemii trzeba zrezygnować z wyjazdów turystycznych

wyjazd turystyczny w czasie pandemii
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Mija kolejny miesiąc pandemii i wprowadzane są kolejne ograniczenia. Zamknięte restauracje, hotele, instytucje kultury, powodują, że większość czasu spędzamy obecnie w domu. Czy oznacza to również, że trzeba zrezygnować z wyjazdów turystycznych? A może wystarczy jedynie zmienić podejście i przyzwyczajenia, by zrobić sobie relaksujący wypad w czasie pandemii? Sprawdź!

Jak wybrać cel podróży na wyjazd turystyczny

No właśnie, gdzie pojechać, by było bezpiecznie i ciekawie? Wbrew pozorom wybór nie jest łatwy. Cała Polska obfituje we wspaniałe krajobrazy, zaciszne zakątki w otoczeniu przyrody, góry, jeziora, morze, oraz lasy, gdzie można odpocząć nie tylko w czasie wakacji. Ich urodę warto podziwiać o każdej porze roku, również zimą.

Decydując się na wyjazd w czasie pandemii, dobrze jednak wybrać mniej popularne miejsce na turystycznych mapach, a takich nie brakuje. Nie oznacza to również, że są gorze. Często po prostu, mniej rozreklamowane. Brak tłumów i zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem to nie jedyna zaleta takiego wyboru, unikniesz również męczących korków w drodze powrotnej.

Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję o celu swojej wycieczki, poszperaj w Internecie i poszukaj miejsc z bogatą przyrodą, niedużych miejscowości z ciekawą historią i architekturą, które o tej porze roku drzemią leniwie.

Wyjazdy turystyczne do dużych miast w czasie pandemii – czy warto?

Czy unikanie dużych skupisk ludzi i wybieranie mniej popularnych kierunków podróży, oznacza rezygnacje z wyjazdów do dużych miast, takich jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk itd.?

Oczywiście, że nie. Trzeba jednak pamiętać, że w czasie pandemii, część atrakcji jest zamknięta, dlatego musisz zrezygnować z wizyty w muzeum, galerii sztuki, czy teatrze. Nie oznacza to jednak, że pobyt będzie zmarnowanym czasem.

Spacer zimową porą po starym mieście, gdy wokół nie ma rzeszy turystów, a świąteczne dekoracje oświetlają miasto, jest niezwykle miły i relaksujący. Można również umówić się na wycieczkę po mieście z przewodnikiem, dzięki czemu znacznie lepiej poznamy jego dzieje i architekturę. Poza tym nie wszystko jest pozamykane. We Wrocławiu przy niepogodzie można wybrać się do Afrykarium i w chłodny dzień zmienić klimat na afrykański upał. Czynne są również lodowiska, na których doskonale się bawią dorośli i dzieci. Warto również sprawdzić szeroką ofertę warsztatów artystycznych, które mogą być miłym urozmaiceniem czasu.

Jak widzisz, wypad turystyczny do dużego miasta w czasie pandemii nie musi być złym pomysłem. Trzeba jedynie, się wcześniej do tego odpowiednio przygotować.

Gdzie się zakwaterować i gdzie zjeść w czasie pandemii

Gdzie zatrzymać się w czasie wyjazdu, skoro hotele nie przyjmują innych gości, poza tymi, którzy podróżują służbowo? Nie jest to naprawdę większy problem. Co mamy do wyboru. Jeśli szukasz przytulnego miejsca na odpoczynek, gdzieś z dala od ludzi możesz wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego. Cieszą się one coraz większą popularnością, gospodarze dbają nie tylko o klimat miejsca, ale również dobre jedzenie dla swoich gości. Oferują posiłki z wykorzystaniem lokalnych produktów, warsztaty dla najmłodszych, czy możliwość przejażdżki konnej. Inną opcją jest wynajęcie domku, gdzieś w górach lub pod lasem z dala od wszystkich ludzi, bez sieci Wi-Fi, gdzie będziesz mógł odpocząć od zgiełku komunikacyjnego, zbyt dużych ilości informacji i cieszyć się bliskością natury.

A jakie zakwaterowanie wybrać w dużym mieście? W tym wypadku jednym z najlepszych rozwiązań w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest wynajęcie apartamentu. Usytuowane są w dobrych punktach miasta, blisko centrum. Cechują się wysokim standardem i komfortem. Bez trudu dobierzesz wielkość apartamentu do potrzeb, niezależnie, czy jedziesz sam w towarzystwie drugiej osoby, czy z całą rodziną lub przyjaciółmi.

Zalety wyjazdów turystycznych podczas pandemii

Wiele osób w obecnej sytuacji zastanawia się, czy jest w ogóle sens gdzieś wyjeżdżać, co więcej dużo ludzi z takich wyjazdów zrezygnowało. Warto jednak się przyjrzeć, jakie zalety ma wyjazd turystyczny w czasie pandemii.

1. Odpoczynek psychiczny. Obecnie panująca sytuacja wymagająca od nas funkcjonowania w czasie przedłużającego się stresu, bardzo źle wpływa na zdrowie.

2. Możesz zadbać o aktywność fizyczną w momencie, kiedy siłownie są pozamykane, a zajęcia grupowe do bezpiecznych nie należą. Długie codzienne spacery, wypad na rower, czy jazda konno, na pewno pomogą Twojemu ciału.

3. Mniej turystów, więcej spokoju. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, wiele osób rezygnuje z wyjazdów w obecnie sytuacji. Dlatego będziesz mógł się cieszyć spokojem i znacznie mniejszą ilością ludzi, nawet w dużych miastach.

To tylko kilka najważniejszych zalet wyjazdu turystycznego, gdy wokół szaleje pandemia.

Udanego odpoczynku i miłego wyjazdu, życiu współautor artykułu http://www.kingsapartment.pl/.