Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Folia stretchowa - niezastąpiony pomocnik w biurach i nie tylko!

Folia stretch
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Folia stretchowa znana również pod nazwą folia spożywcza jest stałym wsparciem w biurach, w zabezpieczeniach pączek oraz w trakcie gotowania. Ten prosty przedmiot często jest niedoceniany, jednakże, gdy nam go zabraknie, silnie odczuwamy brak tego prostego artykułu. Jakie ma zastosowania? Jak kupować folię stretchową i w jakich wariantach występują? Po odpowiedzi zapraszamy do dalszej lektury.

Zastosowania foli stretchowych

Folia typu stretch wykonana jest z polietylenu o bardzo niskiej gęstości. Dzięki czemu produkt jest bardzo elastyczny, woskowaty oraz termoplastyczny. Tworzywa sztuczne użyte do produkcji foli stretchowych zapewnia jej niewielką wagę. 

Wprowadzenie foli stretchowych na rynek zrewolucjonizowało rynek dostaw, zajmujący się wysyłkami. Ułatwiły życie niejednemu kucharzowi. Zazwyczaj folie tego typu stosujemy do przechowywania żywności, odizolowania jej od innych zapachów z lodówki, a czasem nawet może zastąpić nam szybkowar i świetnie sprawuje się przy produkcji japońskich przekąsek rybnych oraz rolad. Jednakże kuchnia to nie jedyne miejsce, gdzie folia wspomaga swoimi zastosowaniami. Bezsprzecznie jednak częste użytkowanie foli stretchowych w kuchni nadało jej drugiej nazwy folii spożywczej. 

Folia stretch jest produktem, który idealnie nadaje się do zabezpieczenia paczek przed wilgocią, otwarciem bądź uszkodzeniem pakunku. W różnych kolorach stosowana jest, aby ukryć całkowicie zawartość pakunku. Przedmioty owinięte folia stretch, chronione są przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią i przesuwaniem w trakcie transportu, co bezpośrednio ułatwią pracę kurierom. Wiele osób stosuje stretch do owijania ubrań sezonowych, aby uzyskać większą powierzchnię w swoich szafach. Folia nie przywiera do materiałów oraz chroni przed kurzem i drobnymi szkodnikami.

Wybierasz się na wakacje? Owiń swoją walizkę stretchem, chowając suwaki w środku, a masz pewność, że Twoja torba podróżna nie zostanie zniszczona, a przedmioty osobiste pozostaną bezpieczne. Niewiele osób stosuje ten sposób, więc na taśmie lotniczej z daleka dostrzeżesz własną walizkę. 

Folia stretchowa - kolory

Folie stretchowe najczęściej spotykane są w formie bezbarwnej, przezroczystej folii, która ułatwią nam lokalizację spakowanych rzeczy bez problemu. Na rynku dostępne są różne warianty folii, a najczęściej spotykane to:

  • czarne
  • białe
  • czerwone
  • niebieskie

Jakie zastosowanie ma kupno foli stretchowej w innym niż klasycznym kolorze? Przede wszystkim nieprzezroczysta, kolorowa folia zabezpiecza nasze przesyłki również przed ciekawskim spojrzeniem. W bardzo łatwy sposób możemy zapakować przesyłki kolorową folią i mamy pewność, że przez jej teksturę, nie będzie możliwe przejrzeć ją i określić co jest w środku. Wśród firm, które zajmują się wysyłkami na dużą skalę różne kolory stretchu mogą posłużyć przy znakowaniu przesyłek na różne kategorie. Pakowanie przesyłek do konkretnego zleceniodawcy jednym kolorem, do kolejnego innym może zoptymalizować czas pracy na magazynie.

Kupno foli hurtowo

Decydując się na hurtowy zakup foli stretch do swojej firmy możesz sporo zaoszczędzić, jednakże, na co należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim folię stretchową kupuje się na kilogramy i najważniejsze informacje dla kupującego to masa foli netto. Brutto w swojej wadze skrywa również wagę rolki, a te potrafią czasem ważyć nawet pół kilo. Folie stretch są określane również w wartości "mic", która określa długość folii w rolce.

Wiesz już, co jest najistotniejsze w kupnie, wiesz, do czego folię stretchową możesz wykorzystać. Szerokie zastosowania same się bronią, aby zaopatrzyć się, choć w jedną rolkę do domu prywatnego. Nigdy nie wiesz, kiedy coś będzie wymagało zabezpieczenia.