Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Hotele otwarte od 12 lutego

Otwarcie hoteli
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

W piątek, 12 lutego 2021, zostaną otwarte hotele. Przyjmować mogą maksymalnie 50% gości i obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny. Podróże możliwe będą nie tylko w celach biznesowych, ale i rekreacyjnych - oznacza to, że możemy wybrać się na rodzinny wypoczynek lub romantyczny weekend nad morzem.

Ten ostatni będzie możliwy również z okazji Walentynek - otwarcie nastąpi dwa dni przed świętem zakochanych. Można zaplanować więc relaks z drugą połówką - choć warto się pospieszyć, ponieważ nie zostało wiele czasu, a zainteresowanie będzie bardzo duże. Warto się pospieszyć również dlatego, że aktualna decyzja obowiązuje 2 tygodnie. Po tym czasie zostanie zrewidowana w oparciu o dane dotyczące sytuacji w kraju. 

Wyczekiwane przez turystów i pracowników branży hotelowej otwarcie obiektów noclegowych na terenie całego kraju nastąpi już wkrótce, jednak nie jest to jedyny przykład poluzowania obostrzeń. Tego samego dnia otworzą się kina, teatry, opery i filharmonie. Zajętych może być 50% miejsc siedzących i obowiązuje zakaz konsumpcji, a odwiedzający zobowiązani są do przestrzegania reguł sanitarnych i zakrywania ust i nosa. Otwarte będą także baseny, stoki narciarskie i wszystkie miejsca, w których można uprawiać sport na świeżym powietrzu. Niestety, gastronomia funkcjonować będzie tak, jak dotychczas. Zamknięte pozostaną też siłownie i centra fitness. 

Turystyczny boom

Turystyczny boom 

Od momentu ogłoszenia decyzji rządu z sekundy na sekundę wzrasta liczba składanych rezerwacji. Czy ich liczba będzie porównywalna z letnimi?

Nie jest to wykluczone, z uwagi na to, iż sezon zimowych wyjazdów w tym roku (i pod koniec ubiegłego) nie istniał, a turyści mają do dyspozycji, jak na razie, jedynie dwa tygodnie na skorzystanie z możliwości wypoczynku. W ciągu kilku najbliższych dni należy spodziewać się gwałtownych wzrostów w rezerwacjach w hotelach i innego rodzaju obiektach noclegowych na terenie całego kraju. Polacy są spragnieni wyjazdów i marzą o wypoczynku poza swoim miejscem zamieszkania. Można przypuszczać, iż popularne ośrodki turystyczne na południu i północy kraju będą przeżywać rozkwit. Popularnością będą się cieszyły nie tylko Walentynki nad morzem bądź w górach, ale również innego rodzaju wypoczynek. Część rodzin zdecyduje się na wykorzystanie sytuacji na nadrobienie wyjazdu z okazji ferii zimowych. Można również spodziewać się weekendowych wyjazdów w różne zakątki Polski, a nad Bałtykiem wielu spacerowiczów. 

otwarcie obiektów noclegowych

Nie można wykluczyć, że nie pojawią się również turyści zza zachodniej granicy. Kurorty takie jak Świnoujście, dzięki swojemu położeniu, są bardzo popularnym miejscem na wypoczynek dla Niemców oraz zachodniej części naszego kraju. Dobre połączenie komunikacyjne jest niebywałym plusem. Pozwala to przypuszczać, że obiekty noclegowe w tym mieście cieszyć się będą bardzo dużym zainteresowaniem. Z uwagi na otworzenie basenów, rozkwit przeżyją też Spa & Wellness w Świnoujściu. Goście będą mogli bowiem skorzystać m.in. z jacuzzi. Atrakcje i uprawianie sportu na świeżym powietrzu będzie możliwe, otwarte zsostaną np. lodowiska na świeżym powietrzu, dlatego wybór atrakcji dla małych i dużych wzrośnie. Sytuacja będzie się dynamicznie zmieniać, dlatego nie warto odkładać ewentualnego wyjazdu, a decyzję należy podjąć jak najszybciej.