Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Magazyn samoobsługowy – miejsce, gdzie przechowasz rzeczy nie tylko na czas przeprowadzki!

powierzchnie magazynowe
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wynajem samoobsługowych boksów to dynamicznie rozwijająca się usługa na rynku magazynowym w Polsce. Rosnące zainteresowanie mini przechowalniami to efekt zmieniających się potrzeb klientów biznesowych i prywatnych, dla których kluczowe znaczenie mają atrakcyjne stawki i elastyczne warunki umów.

Magazyn samoobsługowy – dla kogo?

Wielu osobom magazyn samoobsługowy kojarzy się głównie z obiektem, gdzie można przechować dobytek na czas przeprowadzki. W praktyce zastosowanie boksów jest jednak znacznie szersze. Chętnie korzystają z nich firmy zmieniające siedzibę czy potrzebujące więcej przestrzeni służącej do składowania archiwalnej dokumentacji. Klienci prywatni wynajmują magazyny na czas remontu czy dłuższego wyjazdu, a niejednokrotnie również z konieczności wynikającej z braku miejsca w mieszkaniu. Eksperci z firmy Kangu Self Storage podkreślają, że omawiana usługa dostępna jest dla każdego, kto zgłasza zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe. Wrocław oraz inne duże miasta w Polsce są głównymi ośrodkami, gdzie funkcjonują firmy z branży self storage.

Magazyn samoobsługowy – jak wynająć?

Procedura najmu magazynu samoobsługowego jest bardzo prosta. Każdy usługodawca kieruje się przy tym własnymi zasadami, niemniej najczęściej wystarczy przyjść do biura wybranej firmy i zadeklarować chęć wynajęcia boksu. Formalności załatwiane są od ręki – pod warunkiem, że konkretna powierzchnia jest w danym momencie wolna. Na ogół nie ma wymogu wcześniejszej rezerwacji magazynu.

Magazyn samoobsługowy – jakie korzyści?

Wynajem magazynów samoobsługowych jest korzystny z wielu powodów. Opcja najmu na krótki lub długi termin, atrakcyjne stawki, całodobowy dostęp do boksu przez 7 dni w tygodniu, dostępność powierzchni magazynowych już od 1 m kw. – to największe zalety omawianej usługi. Warunki umów skrojone na miarę indywidualnych potrzeb sprawiają, że jest ona przystępna dla szerokiego grona klientów. W wielu przypadkach jest postrzegana jako świetna alternatywa dla długoterminowego najmu.