Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

nauka języków obcych
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Dzisiaj już niewiele osób zadaje sobie pytanie, czy uczyć się języków obcych. Są jednak tacy, którzy potrzebują szczególnej motywacji do poszerzania swoich lingwistycznych kompetencji. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zainwestować czas i pieniądze w szkołę językową, poniżej znajdziesz argumenty, które skutecznie Cię do tego przekonają. Obejmują one niemal każdą dziedzinę życia – pracę, rozrywkę oraz rozwój osobisty.

Większe szanse na rynku pracy

Jeżeli szukasz pracy lub myślisz o zmianie obecnej na lepszą, znajomość języków obcych będzie Ci do tego niezbędna. Na polskim rynku działa obecnie wiele międzynarodowych korporacji, które wymagają od pracowników znajomości przynajmniej języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Umieszczenie w CV informacji, że znasz nie tylko angielski, ale też niemiecki czy rosyjski zdecydowanie wyróżni Twoje podanie na tle konkurentów.

Dostęp do globalnych informacji i rozrywki

Lubisz wiedzieć dużo o świecie? Chcesz śledzić wydarzenia zagraniczne, a nie bazować wyłącznie na wiadomościach krajowych? Możesz czerpać informacje bezpośrednio ze źródła, znając języki obce i dokonując samodzielnego przekładu. Da Ci to sporo satysfakcji i zdecydowanie poszerzy horyzonty myślowe.

Podobnie będzie z rozrywką. Oglądanie amerykańskich filmów jeszcze przed polską premierą? Czytanie Harry’ego Pottera w oryginale?
To wszystko jest możliwe, kiedy nauczysz się języka angielskiego online w Lincoln.  

Podróżowanie bez barier

Przed zagranicznymi podróżami powstrzymuje Cię bariera językowa? Nie znając języka, którym posługują się mieszkańcy danego kraju, masz prawo czuć się niekomfortowo i niepewnie. Jeżeli jednak nauczysz się uniwersalnego angielskiego przynajmniej w zakresie swobodnego słownictwa i zwrotów codziennych, poczujesz się dużo lepiej – w miejscu docelowym i w trakcie podróży. Odszyfrowywanie komunikatów podawanych na lotnisku, oznaczeń na autostradzie czy opisu zabytków przestanie sprawiać Ci trudności.

Poznawszy języki obce zaczniesz czerpać prawdziwą przyjemność z życia, pracy, podróży. Znacznie poszerzysz też swoje horyzonty.