Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Proszę ! Kradnij moje auto !

agencja detektywistyczna
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Czy zastanawiałeś się jak działają złodzieje samochodów? Dlaczego kradną konkretne marki i jakie mają na to metody? Jak skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą? Czego unikać i na co zwracać uwagę, by nie stracić dopiero co zakupionego pojazdu?

Przeczytaj uważnie nasz artykuł. Agencja Detektywistyczna ProDetektyw, zbiera, analizuje i wykorzystuje informacje, by skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów.

Odbierając auto z salonu, uszczęśliwieni lśniącym i pachnącym nowością nabytkiem, nie zwracamy uwagi na wiele wydawałoby się drobnych rzeczy. Nikt przecież nie zastanawia się choćby nad tym, że sprezentowane nam przez dealera podkładki pod tablice rejestracyjne, na których widnieje dyskretna reklama salonu to świetna wskazówka dla złodziei pojazdów. Każdy salon samochodowy montuje systemy bezpieczeństwa, alarmowe i blokady antykradzieżowe w innym (konkretnie zlokalizowanym w zależności od marki) miejscu sprzedawanego pojazdu. Doświadczeni złodzieje rozpoczynają kradzież pojazdu właśnie od lektury podkładek pod tablice rejestracyjne, które „mówią mu” w jakim salonie został zakupiony pojazd. Wiedzą oni doskonale, że salon „X” montuje swoje zabezpieczenia w tym, konkretnym miejscu, a samochody z salonu „Y” umieszczają je gdzie indziej. I ta niewinna z pozoru wskazówka, o której w ogóle nie pomyśleliśmy, ułatwia przestępcą zadanie, poprzez skrócenie czasu na pokonanie zabezpieczeń. Aby temu zapobiec wystarczy zmienić firmowe podkładki pod tablice rejestracyjne na takie bez żadnych oznaczeń i informacji. A przed wizytą w salonie, gdzie pojazd przechodzi przegląd serwisowy, pamiętajmy aby uprzedzić obsługę, by nie zmieniali ich na firmowe, co często zdarza się bez wiedzy i zgody właściciela pojazdu.

Parkując samochód, zawsze, o ile to możliwe starajmy się robić to przodem do jezdni, a tyłem do chodnika. Jakie to ma znaczenie? A chociażby takie, iż przejeżdżający np. patrol policyjny widzi kto siedzi w pojeździe, a kto ewentualnie stoi przed maską samochodu. W przypadku gdy auto jest zaparkowane przodem do chodnika, nie będzie technicznej możliwości aby zobaczyć czy jego kierowca, pasażerowie to nerwowo się zachowujący potencjalni złodzieje czy faktyczni właściciele, ponieważ widoczność wtedy jest znacznie ograniczona. Złodzieje mając do wyboru pojazd, który nie ma salonowych podkładek i jest zaparkowany według wyżej opisanych wskazówek, wybiorą raczej te, które je posiada i umożliwia skrytą kradzież. Niby banał, drobiazg, który nic nie kosztuje, a może wpłynąć na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Zapoznaj się z nasza ofertą : https://prodetektyw.pl

Za tydzień : metody na "walizkę" i „ game boy”, odwiedź nas, by dowiedzieć się jak zwiększyć bezpieczeństwo swoje i bliskich.