Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Lokalizator - najlepszy sposób na ochronę roweru przed kradzieżą

Lokalizator GPS
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Kradzież roweru to wyjątkowo nieprzyjemna sytuacja nie tylko w przypadku posiadaczy nowych jednośladów, ale także wśród właścicieli używanych rowerów.

W niektórych przypadkach zabezpieczenia antykradzieżowe, które wydawały się najlepsze, mogą zawieść. Obecnie powstają coraz lepsze sposoby, dzięki którym można w łatwy sposób odnaleźć ukradziony rower. O czym mowa? Chodzi tutaj oczywiście o lokalizatory GPS.  

Lokalizator GPS - najlepszy sposób na odzyskanie skradzionego roweru 

Czasem wystarczy dosłownie kilkanaście sekund nieuwagi, aby nasz rower padł ofiarą kradzieży. Niektórzy, wchodząc do sklepu nie zabezpieczają roweru, ponieważ uważają, że "przez tę chwilę" nikt nie ukradnie im roweru. Są także takie osoby, które montują rozmaite blokady antywłamaniowe. Niestety, złodzieje są sprytniejsi od nas, dlatego każdy właściciel roweru powinien zadbać o jego właściwe zabezpieczenie przed kradzieżą. 

Sposobów na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą całkiem sporo. Oprócz tradycyjnych zabezpieczeń polegających na przypinaniu roweru w określonych miejscach warto zainteresować się innymi, nowoczesnymi metodami ochrony przed kradzieżą. Chodzi tutaj oczywiście o specjalne lokalizatory. W przypadku, gdy złodziej ukradnie należący do nas rower, bardzo szybko zweryfikujemy, gdzie on jest, a jego odzyskanie zajmie niewiele czasu.

Jak działają rowerowe lokalizatory? 

 Zdjęcie blokady w rowerze dla seryjnego złodzieja nie jest trudne. Z kolei lokalizator GPS ukryty we wnętrzu roweru pomoże nam w szybkim odzyskaniu naszego jednośladu. Producenci tworzą lokalizatory GPS do rowerów w taki sposób, aby możliwe było ich odpowiednie ukrycie. Kamuflaż sprawia, że lokalizator na pierwszy rzut oka jest niezauważalny. Często lokalizatory GPS imitują wyposażenie rowerów, np. wyglądają jak tylna lampa. Cena lokalizatora wynosi od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych. W lokalizatorach GPS umieszczona jest karta SIM. Gdy dojdzie do kradzieży naszego roweru, w wyjątkowo krótkim czasie otrzymamy SMS z informacją o aktualnej lokalizacji roweru. Zdecydowana większość lokalizatorów jest także wyposażana w funkcje dodatkowe - można np. określić specjalną strefę, której rowerem nie wolno opuszczać. Jeśli dojdzie do wyjechania poza tę strefę, właściciel lokalizatora od razu otrzyma informację na ten temat w formie wiadomości SMS.   

Aby lokalizator sprawnie działał, trzeba go ładować

Jeśli zależy nam na tym, aby lokalizator zawsze działał bez zarzutu, musimy pamiętać o tym, aby ładować go jak najczęściej. Czas pracy urządzenia zależy oczywiście od tego, w jaki sposób z niego korzystamy. W przypadku, gdy lokalizator znajduje się w stanie czuwania, wówczas może funkcjonować z powodzeniem nawet przez 30 dni. Przy aktywnym korzystaniu z lokalizatora, czas pracy będzie znacznie krótszy i wyniesie maksymalnie kilka dni. Większość lokalizatorów nie posiada wbudowanej blokady SIM lock, dlatego mogą działać z jakąkolwiek kartą SIM na całym świecie. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że lokalizator w żadnym wypadku nie chroni naszego roweru przed kradzieżą. Jednak jeżeli do kradzieży dojdzie, wtedy od razu możemy zweryfikować, gdzie jednoślad się znajduje i odzyskać swoją własność. Zakup lokalizatora GPS to niemały wydatek. Warto jego zakup przemyśleć szczególnie wtedy, gdy nasz rower jest wartościowy bądź gdy w naszej najbliższej okolicy często dochodzi do kradzieży jednośladów. Mając lokalizator w rowerze szanse na jego odzyskanie w przypadku kradzieży są znacznie większe.  

  Autor publikacji
Artykuł został napisany przez producenta NotiOne oferującego mini lokalizatory bluetooth.