Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Najpiękniejsze cytaty o miłości. Wyślij SMS lub napisz miłosny liścik z cytatem, który chwyta za serce!

zabawne SMS-y, hasła i miłosne wierszyki
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

„Kochać – jak to łatwo powiedzieć” – śpiewa w słynnym szlagierze Piotr Szczepanik. A jednak większości z nas wcale nie przychodzi to tak łatwo. Bo jak opowiadać o uczuciu, które sprawia, że zdajemy się wchodzić w stan nieważkości i unosić kilka metrów ponad chodnikami? Jak wyjaśnić, dlaczego czujemy się pijani szczęściem, a widok tej jednej jedynej twarzy sprawia nam tyle radości, że mamy ochotę śmiać się na całe gardło, tańczyć w deszczu, odgrywać aktorskie sceny, brodząc w miejskiej fontannie, a nawet skakać ze spadochronem? Na szczęście wielcy pisarze zrobili to za nas, spisując piękne, ponadczasowe frazy, które poruszają do głębi. Czerpcie garściami z tych literackich skarbów, wybierając sentencje najlepiej oddające Wasze uczucia do drugiej osoby i wysyłając miłosne SMS-y, emaile, kartki lub… tradycyjne listy na czerpanym papierze z zatopionymi w kartkach kwiatami!

Zgodzicie się pewnie co do tego, że miłość to jedno z najsilniejszych rządzących nami uczuć i jednocześnie największa zagadka naszego istnienia. Warto spróbować rozwikłać ją razem z ukochaną osobą, dzieląc się przemyśleniami na temat miłości i sprawdzając, czy oboje je podzielacie. Najłatwiej zrobisz to, wysyłając odpowiedni cytat partnerowi i oczekując na jego reakcję. Cytaty o miłości możecie przesyłać drugiej połówce na dzień dobry i na dobranoc, zostawiać na naklejkach, przyczepionych do lustra w łazience, dopisywać do pozostawionych na stole liścików czy karteczek, wkładanych do pudełka z drugim śniadaniem. Możliwości jest mnóstwo! Najważniejsze, by poprzez poetyckie słowa co jakiś czas przypominać sobie nawzajem o sile Waszego uczucia i pomóc mu przetrwać w niezmienionej formie.

Wielu ludzi wychodzi z założenia, że o ich miłości najlepiej świadczą gesty. Badania przeprowadzane regularnie przez psychologów jasno dowodzą jednak, iż wszyscy potrzebujemy zapewnień, że jesteśmy kochani, wyrażanych w zróżnicowanej formie, także tej słownej. Jeśli nawet nadal nie jesteście co do tego przekonani, nie zaszkodzi spróbować! Łączcie różne języki miłości. Nie zapomnijcie dopisywać pod cytatami, kto jest właściwym autorem poszczególnych słów. Nie chodzi o to, by udawać poetę i przypisywać sobie czyjeś teksty, lecz o to, żeby przekonać się, czy oboje patrzycie w jednym kierunku i postrzegacie miłość w podobny sposób!

10 najpiękniejszych cytatów o miłości:

  • 1) „Na świecie istnieje jedyna rzecz warta życia: bezgranicznie kochać istotę, która kocha nas bezgranicznie.” (Albert Camus)
  • 2) „Są osoby, które się pamięta i osoby, o których się śni.” (Carlos Ruiz Zafon)
  • 3) „Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie.” (Victor de Lima Baretto)
  • 4) „Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata.” (J. R. R. Tolkien)
  • 5) „Miłość to piękna baśń – jedyny sens życia.” (Hanna Kotwicka)
  • 6) „Niedojrzała miłość mówi: kocham Cię, ponieważ Cię potrzebuję. Dojrzała mówi: potrzebuję Cię, ponieważ Cię kocham.” (Erich Fromm)
  • 7) „Miłość zmienia oblicze świata, a świat zorganizowany przez miłość zmienia nas samych.” (Anna Kamieńska)
  • 8) „Dzisiaj kocham Cię jeszcze bardziej niż wczoraj, a nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak bardzo kochałem Cię wczoraj.” (James Patterson)
  • 9) „Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek.” (Tom T. Hall)
  • 10) „Gdy­byś kiedy we śnie poczuła, że oczy mo­je już nie pat­rzą na Ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.” (Stefan Żeromski)

Mamy nadzieję, że powyższe słowa, staną się dla Was inspiracją i pomogą Wam stworzyć żyzny grunt dla rozkwitającej miłości! Podarujcie sobie całą miłość już dziś, bo nigdy nie wiemy, co przyniesie jutro!