Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie imię wybrać dla kota?

imiona dla kota
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Adoptowałaś puszystą kuleczkę, ale nie masz pomysłu na ciekawe imiona dla kota lub kotki? Podpowiadamy, jak stworzyć oryginalne, zabawne i pasujące do Twojego pupila imię oraz podajemy przykłady fajnie brzmiących nazw!

Podkreśl znak szczególny zwierzęcia

Wiele miauczących czworonogów ma swoje charakterystyczne cechy, od których łatwo urobić pasujące imiona dla kota. Może to być na przykład czarna łatka na oku, po której nazwiesz pupila Pirat, biało ubarwiona łapka odcinająca się kolorystycznie od reszty futerka i wyglądająca jak Skarpetka albo jasny krawacik, kuszący by nazwać kota Elegant czy Gentelman. Białe kotki bywają nazywane Śnieżkami, nakrapianym często trafia się imię Kropek lub Kropka, wielobarwne dostają imię Melanż etc. Postaw na kreatywność!

Poszukaj w bajkach

Dzieci uwielbiają nazywać koty po swoich ulubionych kreskówkowych bohaterach. Możesz więc wybrać imię nawiązujące do któregoś z nich. „Tradycyjne”, zaczerpnięte z dawnych bajek to na przykład Filemon, Bonifacy czy Garfield. Nowszym może być choćby Puszek Okruszek z animowanego filmu „Shrek”.

Zainspiruj się nazwą szlachetnego kamienia lub tkaniny

Miękkie futerko, naturalna kocia gracja, hipnotyzujące oczy i lśniąca sierść – to wystarczające powody, by zaczerpnąć nazwę od najszlachetniejszych znanych ludzkości kruszców. Ładnego kotka możesz obdarzyć imionami, takimi jak: Złotko, Diament, Karat, Brylant, Szafir, Perła, Beryl, Lapis, Velvet, Plusz czy Jedwab.

Odnieś zwierzę do ciekawego zjawiska pogodowego

Szukasz bardziej oryginalnego imienia? Odwołaj styl bycia i sposób zachowania swojego zwierzaka do nazwy pasującego zjawiska atmosferycznego. Szalonego i żywiołowego kota możesz mianować Tajfunem, Błyskawicą, Piorunem czy Tornadem. Spokojny niech nosi nazwę Śnieżynka albo Zefir.

Znajdź humorystyczne imię w kuchni

Ze względu na bliskie kotom łakomstwo i ich zamiłowanie do spania możesz pomyśleć o śmiesznie brzmiącym imieniu zainspirowanym jedzeniem. Doskonałe będą te, odwołujące się do słodkich deserów, jak: Budyń, Pączek, Obwarzanek, Ciastko, Karmelek, Nugat czy Wafel. 

A może coś z literatury lub sztuki?

Niezłym pomysłem jest odwołanie się do imienia czy nazwiska ulubionego artysty, pisarza, kompozytora bądź filozofa albo do konkretnych literackich i mitologicznych postaci. Jeśli chcesz uhonorować swojego kotka dostojnym mianem, pomyśl o imionach takich jak: Atena, Demeter, Cezar, Eurydyka, Orfeusz, Zeus, Hektor, Posejdon, Fortuna, Parys, Achilles, Hermes, Mozart, Beethoven, Chopin, Nietzsche, Freud, Kant, Sokrates, Dante, Platon, Van Gogh, Munch, Picasso, Da Vinci, Makbet, Otello, Gandalf, Bilbo czy Geralt.

A jeśli nie przemawiają do Ciebie powyższe pomysły, postaw po prostu na coś tradycyjnego. Klasyczna Pusia czy Mruczek zawsze będą pasować. Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj też, że imię powinno brzmieć na tyle neutralnie, by można było go użyć w oficjalnych sytuacjach i wypowiedzieć podniesionym tonem. Zrezygnuj z takich, które obrażają i obśmiewają zwierzę, bo ktoś może zrobić z nich zły użytek.