Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Po czym poznać profesjonalną drukarnię?

profesjonalna drukarnia
 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Niemal każda drukarnia online ogłasza się jako profesjonalna, ale czy rzeczywiście tak jest? Samo słowo „profesjonalny” oznacza gwarancję najwyższej jakości usług i materiałów. Takich ofert jest bardzo dużo, zatem czym się kierować, by wybrać najlepszą drukarnię dla potrzeb swojej firmy?

Nasz klient, nasz Pan, czyli podejście do klienta mówi wszystko

Profesjonalne usługi, to te, świadczone od pierwszego kontaktu, czy to telefonicznego, osobistego, czy e-mailowego. Wbrew pozorom szybkość odpowiedzi nie idzie w parze z jakością! Duże drukarnie mają tysiące zamówień, dlatego czasami nie warto sugerować się czasem oczekiwania na odpowiedź, zamiast tego, warto ocenić kompleksowe podejście do Waszego zamówienia, sposobu komunikacji, w końcu informowania o ewentualnych opóźnieniach i wreszcie, do realizacji zamówienia. Te małe kroczki często mogą zaważyć na całościowej opinii o danej drukarni. Co więcej, dobre relacje z obsługą klienta, są często początkiem wspaniałej, długoletniej współpracy. Niewielu

Jakość nadruku i trwałość materiałów

Najważniejszym czynnikiem, który decyduje o byciu profesjonalną drukarnią jest nie tylko kompleksowa obsługa klienta, ale przede wszystkim jakość materiałów, jakość samego nadruku. Do najczęściej wybieranych materiałów promocyjnych należą wizytówki i ulotki, które służą Wam do nawiązania współpracy z inną firmą. Co za tym idzie, w większości i sukcesie na tej płaszczyźnie decyduje oryginalny i dobrze wykonany projekt, ale nie tylko. Cóż nam po świetnym projekcie, jeśli zostanie nieprawidłowo wydrukowany, kolory w rzeczywistości nie będą odpowiadały kolorom z projektu, a sam materiał będzie kiepskiej jakości? Wybierając dobrą i sprawdzoną drukarnię warto poczytać opinie o stosowanych przez nie materiałach, a także poprosić o próbki, zanim przystąpi się do realizacji ważnego projektu.

Nowatorskie podejście do druku

Odpowiednio wyposażona hala produkcyjna i sprzęt, to główne wyznaczniki, decydujące o nowatorskim podejściu do druku, które łączy w sobie ekologiczne materiały, dbałość o środowisko i najwyższą jakość wydruku. Profesjonalny sprzęt gwarantuje tylko dobre projekty. Inwestycja w sprzęt to jeden z pierwszych punktów na drodze do bycia profesjonalną drukarnią. Drugim krokiem jest zebranie profesjonalnego zespołu, który ten sprzęt obsłuży. W dzisiejszej dobie ciężko o dobrych profesjonalistów, na szczęście w drukarni Piga.pl udało się wybrać tych najlepszych, którzy wiedzą, że zadowolony klient to skarb.

Prestiżowe nagrody – trzeci krok w stronę profesjonalizmu

O tym, że dana drukarnia może być profesjonalna, świadczą także nagrody i wyróżnienia. Nie jest łatwo wybić się ponad konkurencję, dlatego w trakcie badania rynku, warto wybrać te drukarnie, które mają przynajmniej kilka wyróżnień, np. Gazele Biznesu, zagraniczne rankingi jakości. Takie szczegóły są bardzo istotne dla całości osądu. Warto pamiętać, że aby dostać wyróżnienie na rynku zagranicznym, trzeba faktycznie się wykazać. Drukarnia Piga kilka razy zdobyła wyróżnienia polskie, jak i zagraniczne.