Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać regały do magazynu?

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Każdy magazyn, nie tylko ten profesjonalny musi uporać się z kwestią sprawnego przechowywania towarów. Nawet najmniejszy magazyn powinien być funkcjonalny i ergonomiczny.

Odpowiednio dobrane regały magazynowe pozwolą uniknąć wielu kłopotów i nowych wydatków w przyszłości. Podstawowymi kryteriami, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze regałów magazynowych są: rodzaj i specyfika składowanego produktu i jego waga. Należy też uwzględnić wielkość magazynu oraz sposób magazynowania – czy towary będą przechowywane na paletach, w kartonach, zbiornikach czy luzem.

Wybierając regały do magazynu należy wziąć pod uwagę ich wymiary, maksymalne obciążenie, ilość półek, możliwość regulacji wysokości półek. Warto także się upewnić, czy regał może stać samodzielnie, czy trzeba przymocować go do ściany.

Regały metalowe do magazynu powinny posiadać jak najbardziej uniwersalne wymiary. Dzięki temu łatwiej jest dobrać do nich pojemniki do magazynowania mniejszych elementów.

Regały półkowe

Najpopularniejszym rodzajem regałów wybieranych do magazynów, sklepów, hurtowni są regały półkowe. Przeznaczone są do ręcznego magazynowania lekkich lub średnio ciężkich towarów bez konieczności używania wózków widłowych. To bardzo uniwersalne regały stosowane w wielu branżach. Można je łatwo zdemontować, podwyższyć, obniżyć, powiększyć o dowolną liczbę półek.

Regały paletowe

Stanowią podstawowe wyposażenie każdego profesjonalnego magazynu, w którym towary składowane są na paletach. Regały paletowe zapewniają bezpośredni, łatwy dostęp do każdej palety, dzięki czemu można zaoszczędzić czas podczas załadunku i rozładunku towaru.
Są idealnym wyposażeniem magazynów o dużej powierzchni, w których używa się specjalistycznych sprzętów takich, jak wózki widłowe, podnośniki i inne. To uniwersalne regały, które można dostosować do potrzeb każdego magazynu, a także do specyfiki towaru składowanego w magazynie.

Regały wspornikowe

To rodzaj regałów służących do przechowywania elementów długich takich, jak deski, szyny, rury, kątowniki, itp. Regały wspornikowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w magazynach, sklepach i hurtowniach zajmujących się sprzedażą artykułów budowlanych.

Odpowiednio dobrane regały pozwolą utrzymać ład i porządek w magazynie. Każdy regał magazynowy powinien być odpowiednio zabezpieczony przed korozją, co zapewni trwałość przez długie lata. Każdy regał powinien też spełniać europejskie normy.