Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Druga edycja Backup Forum już za kilka dni!

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Kraków, 30 maja 2017 r. – 6 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Backup Forum. Konferencja jest organizowana przez Veracomp, dystrybutora VAD, w ramach projektu “All of Backup - poznaj nowy wymiar bezpieczeństwa środowisk wirtualnych". Zgodnie z hasłem przewodnim, głównym przedmiotem dyskusji będzie zapewnianie ciągłości pracy i zarządzanie ochroną tego typu rozwiązań. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapewnienie ciągłości pracy środowiska wirtualizacyjnego jest wyzwaniem, przed którym stoi każda instytucja. W przypadku poważnej awarii, straty może ponieść zarówno cała firma, jak i jej klienci. Inwestycja w systemy zapobiegające tego typu zdarzeniom może zatem zwrócić się już po pierwszej sytuacji krytycznej.

Backup Forum będzie podzielone na trzy zróżnicowane bloki tematyczne. Pierwszy z nich - “Przyszłość wirtualizacji oczami dostawców rozwiązań wirtualizacyjnych” - dotyczy rozwiązań, najlepszych praktyk w zakresie ich zabezpieczania oraz kryteriów, jakie należy przyjmować przy projektowaniu polityki bezpieczeństwa IT.

Podczas drugiej części wydarzenia pt. “Jak zagadnienia legislacyjne i nowoczesna technologia wpływają na kształt centrów danych na przykładzie GDPR i chmury”, prelegenci skupią się na transformacji usług ochrony i archiwizacji danych w kontekście zmian technologicznych i prawnych. Dowiemy się również na jakim etapie rozwoju wiedzy jesteśmy w odniesieniu do zaawansowanych rozwiązań IT.

Trzeci blok - “Backup i archiwizacja danych w środowiskach wirtualnych” - poświęcony będzie konkretnym rozwiązaniom backupowym, oferowanym przez wiodących producentów oprogramowania.

Prowadzącym Backup Forum będzie Krzysztof Jakubik, redaktor miesięcznika CRN, od 20 lat związany z mediami branży IT. Prelegentami konferencji będą przedstawiciele organizatora oraz partnerów: Hewlett Packard Enterprise, Veeam, Veritas, Arcserve, Quantum, QNAP, VMware, Red Hat, SEP, Microsoft oraz Intel.

Backup Forum to nie tylko prelekcje ekspertów i panele dyskusyjne. To również doskonała okazja do poznania przedstawicieli partnerów konferencji, skonsultowania rozwiązań technicznych ze specjalistami oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczna jest rejestracja: https://event.veracomp.pl/backup-forum-2017/#rejestracja. Backup Forum odbędzie się 6 czerwca w Digital Knowledge Village w Warszawie.

###

O firmie Veracomp

Veracomp jest dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych realizującym model dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distribution). Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań w obszarze nowych technologii w zakresie różnych specjalizacji: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo IT, pamięci masowe i serwery, zarządzanie infrastrukturą IT, systemy audiowizualne i Digital Signage, cyfrowy obieg dokumentów, obrazowanie medyczne, produkty dla użytkowników domowych i segmentu SOHO. Veracomp, jako dystrybutor VAD, oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, prowadzi także doradztwo techniczne i biznesowe, udziela konsultacji oraz oferuje wsparcie marketingowe. Spółka jest częścią Grupy Veracomp działającej w 17 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej informacji: www.veracomp.pl

O projekcie All of Backup

Projekt All of Backup, którego inauguracja odbyła się 31 marca 2016 r.[1], powstał po to, aby pomóc zrozumieć czym jest backup oraz jak różne podejście do tego rozwiązania należy przyjąć, w zależności od klienta lub instytucji. Nadrzędnym celem inicjatywy jest informowanie i edukowanie w zakresie bezpieczeństwa danych, poprzez promowanie właściwej ochrony informacji oraz rekomendowanie konkretnych rozwiązań. W ramach akcji, specjaliści dzielą się wiedzą za pośrednictwem dedykowanej strony, szkoleń i konferencji.

Więcej informacji: backup.info.pl

 

[1] 31. marca – Międzynarodowy Dzień Backupu