Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


25-lecie marki Greek Trade Sp. z o.o. - produkty w ofercie i zdobyte nagrody

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Greek Trade Sp. z o.o. jest producentem znanych i lubianych produktów spożywczych, które od lat goszczą na polskich stołach. Wyśmienite marmolady, przetwory ze starannie wyselekcjonowanych owoców, greckie wina, które urzekają smakiem - to wszystko sprawia, że marka jest obecna w Polsce już od 25 lat. Co przesądziło o sukcesie firmy i jakie wyróżnienia ma na swoim koncie?

Jakie produkty oferuje firma?
Firma Greek Trade Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku już od 1992 roku i przez ten czas zdążyła wypracować pozycję lidera sprzedaży i produkcji towarów w branży spożywczej. Produkty firmy od lat zaskakują najwyższą jakością oraz staranną selekcją składników, tworząc wyjątkową mieszankę najlepszych smaków. W asortymencie znajdują się marki takie jak Helcom, Teamex, Barri czy Anthina, które dostarczają klientom szeroką gamę produktów spożywczych, od owoców i warzyw konserwowych, bakalii, oliwek, dżemów, bulionów, marmolad, owoców w żelu i prażonych, aż po koncentraty pomidorowe, ketchupy i kremy orzechowe.

Import i eksport towarów
Dużą część produktów firma importuje z różnych stron świata - stąd w ofercie znajdują się nawet najbardziej egzotyczne owoce i warzywa. Greek Trade Sp. z o.o. współpracuje z dostawcami z Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji i Afryki, a w Pekinie posiada biuro handlowe, do którego oddelegowano najbardziej doświadczonych pracowników – ich zadaniem jest dbanie o najwyższą jakość składników i kontrolowanie procesu importu towarów. Greek Trade importuje między innymi przeciery, pulpy i koncentraty owocowe, konserwy rybne i warzywne, oliwy, a także wiele innych produktów, na specjalne życzenie klientów. To jednak nie wszystko – firma z powodzeniem eksportuje gotowe towary do wielu krajów europejskich, między innymi na rynek niemiecki, grecki, rosyjski, szwedzki, włoski, estoński, litewski, ukraiński czy węgierski. Greek Trade Sp. z o.o. eksportuje również swoje towary do Australii i zdobywa uznanie międzynarodowych klientów.

Wyróżnienia i nagrody
Przez 25 lat działania marka została uhonorowana wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, do których zaliczyć można między innymi Perłę Rynku FMCG 2010 w kategorii Owoce i warzywa przetworzone dla Brzoskwiń w lekkim syropie od Helcom. Firma wielokrotnie została też wyróżniona przez niezależne gremia jurorskie w rankingu „Gazele Biznesu”, przygotowywanego przez czasopismo „Puls Biznesu”. Dodatkowo, marka otrzymała w 2015 roku tytuł Diamentu Forbesa. Do rankingu tego wchodzą jedynie przedsiębiorstwa, które uzyskały wzrost wartości na poziomie minimum 15%, co najlepiej świadczy o dynamicznym rozwoju firmy Greek Trade Sp. z o.o. Marka bierze także udział w programie Rzetelna Firma, co potwierdza jej wiarygodność i najwyższe standardy.

Chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić asortyment najlepszych produktów oferowanych przez markę Greek Trade Sp. z o.o.? Wejdź na stronę www.greektrade.pl!