Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak nadać paczkę stacjonarnie?

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Wysłanie paczki za pośrednictwem usługi kurierskiej nie musi oznaczać konieczności zamówienia kuriera do domu. Jest to usługa dodatkowo płatna, której można uniknąć, dostarczając swoją paczkę do punktu znajdującego się w pobliżu naszej lokalizacji. Jak nadać paczkę DHL w trybie stacjonarnym, korzystając z DHL Parcelshop?

Co to są punkty partnerskie DHL Parcelshop?

Na stronie https://parcelshop.dhl.pl/mapa zaznaczone są wszystkie dostępne w Polsce punkty DHL Parcelshop, czyli nadawania i odbioru przesyłek. Znajdują się one m.in. u partnerów DHL Parcel, w salonach prasowych Inmedio i Relay, w sklepach sieci Małpka Express, na stacjach benzynowych Moya i Shell i w wielu innych miejscach. Można wybrać dowolny punkt DHL Parcelshop i nadać w nim paczkę. Taki tryb korzystania z usług kurierskich w DHL jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, nadających przesyłki sporadycznie, jak i dla małych firm, które w punktach Parcelshop mogą regularnie nadawać pojedyncze przesyłki.

Jak nadać paczkę DHL z Parcelshop?

Pierwszym krokiem prowadzącym do nadania przesyłki w DHL Parcel jest udanie się do odpowiedniego punktu nadania. Można go znaleźć na stronie parcelshop.dhl.pl. Punkty te są oznaczone żółtą naklejką DHL. Wiele z nich pracuje 7 dni w tygodniu, nawet do późnych godzin wieczornych i nocnych.

Można wypełnić dokumenty w postaci listu przewozowego dla naszej paczki czy przesyłki przez internet. Dla klientów prywatnych proponowane są cztery pakiety gotówkowe:

  • - Pakiet Super Lekki - cena wynosi 16,90 zł brutto; przesyłka w kopercie lub foliopaku firmowym DHL, waga > 1 kg, suma boków najdłuższego i najkrótszego maksymalnie 35 cm;
  • - Pakiet Lekki - cena 19,90 zł brutto; waga > 10 kg, suma boków najdłuższego i najkrótszego maksymalnie 75 cm;
  • - Pakiet Ciężki - cena 29,90 zł brutto; waga > 31,5 kg lub > 25 kg, jeśli nadawana jest w punkcie DHL Parcelshop, wymiary maksymalnie 140 x 60 x 60 cm;
  • - Pakiet Terminowy - cena 39,90 zł brutto; waga > 31,5 kg lub > 25 kg, jeśli nadawana jest w punkcie DHL Parcelshop, wymiary maksymalnie 140 x 60 x 60 cm, z możliwością wyboru jednego z trzech opcji terminowych dostarczenia:


doręczenie do godziny 12:00, doręczenie: 18:00-22:00, doręczenie/nadanie w sobotę.

Warto zwrócić przy tym uwagę, że klienci korzystający z nadawania paczek w DHL Parcelshop przy wyborze pakietu ciężkiego lub terminowego, mogą wysłać za jego pośrednictwem paczkę o wadze do maksymalnie 25 kg.

Po wybraniu odpowiedniego pakietu klient wypełnia list przewozowy, podając opcje dodatkowe, z których chciałby skorzystać, swoje dane jako nadawcy oraz dane odbiorcy przesyłki. Za przesyłkę nadawca może zapłacić w punkcie Parcelshop gotówką lub kartą, ale ta druga opcja może nie być dostępna w każdym punkcie.