Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Regały metalowe

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Podstawową funkcją wszystkich regałów jest utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno regałów metalowych, jak i wszystkich innych.
Regały metalowe mogą stanowić wyposażenie:

- piwnic
- garaży
- warsztatów
- archiwów
- magazynów
- sklepów

Niewątpliwymi zaletami regałów metalowych są: łatwość montażu, stabilność, wytrzymałość, odporność na wszelkie warunki zewnętrzne. Regały metalowe możemy zestawiać w dowolne ciągi, wyposażać w półki. Mogą to być regały wyższe, niższe, szersze, węższe, z różną ilością półek. Metalowe konstrukcje są łatwe w montażu. Łatwo je złożyć, rozłożyć, bez problemu można przetransportować je w inne miejsce.

Regały metalowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki trwałym, solidnym materiałom, z których wykonane są regały metalowe ich utrzymanie w dobrym stanie nie wymaga dużych nakładów sił i środków.

Regały sklepowe metalowe to istotny element wyposażenia sklepu. Funkcją regałów sklepowych jest przechowywanie, magazynowanie i eksponowanie towarów. Celem regałów sklepowych jest efektywne zagospodarowanie przestrzeni sklepowej. Odpowiednio dobrane regały pozwalają właściwie wyeksponować produkty, dobrze zagospodarować przestrzeń, podkreślić walory produktów, by zachęcić klientów do ich kupna.

Wśród regałów sklepowych metalowych wyróżniamy kilka podkategorii: proste regały metalowe, regały piekarnicze, regały warzywnicze, gondole sklepowe. Każdy rodzaj półek i regałów musi być wykorzystywany zgodnie ze swym przeznaczeniem. Niektóre produkty spożywcze takie jak mięso, nabiał, ryby należy przechowywać w regałach chłodniczych. Niskie temperatury zapewniają świeżość tych produktów. Pieczywo znajdziemy na regałach piekarniczych.

Na innych regałach specjalnie do tego przeznaczonych ułożone są warzywa i owoce. Sprzęt agd i rtv, ubrania, obuwie też muszą mieć swoje miejsce. Na regałach sklepowych zmieści się wiele produktów, które wspólnie ważą niekiedy bardzo dużo. Regały i półki sklepowe muszą więc być tak dobrane, by mogły pomieścić optymalny ciężar. Przeładowanie półek może doprowadzić do ich zniszczenia, co może skutkować nie tylko zniszczeniem towarów, ale także narażeniem zdrowia, a nawet życia pracowników sklepu i klientów.