Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Na czym polega praca zakładu pogrzebowego

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Oferty profesjonalnych zakładów pogrzebowych to nie tylko sprzedaż trumien i usługi związane z samym pochówkiem. Wśród usług pogrzebowych znajdziemy także kremację, ekshumację czy pomoc związaną z formalnościami oraz oprawą ceremonii. Jak funkcjonuje zakład pogrzebowy, kto w nim pracuje i w jaki sposób może pomóc nam w trudnych chwilach, gdy odchodzi bliska nam osoba?

Pogrzeb od strony formalnej
Jeżeli zależy nam na tym, by firma pogrzebowa zajęła się formalnościami w naszym imieniu, musimy podpisać odpowiednie upoważnienie. Możemy wówczas liczyć na wsparcie przy wyrobieniu aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, rezerwację kremacji i miejsca pochówku. Firma zajmie się też formalnościami związanymi z transportem zwłok, także z zagranicy, co wiąże się z koniecznością złożenia wniosków o pozwolenie u starosty bądź prezydenta miasta w Polsce – oraz u konsula w miejscu ostatniego pobytu zmarłego.

Pogrzeb od strony technicznej
Pracownicy kompleksowego zakładu pogrzebowego w sposób merytoryczny i dyskretny pomogą nam na każdym etapie realizacji pochówku, jak podkreśla przedstawiciel firmy Witwicka Usługi Pogrzebowe. Należą do nich osoby zajmujące się formalnościami prawnymi, kwestiami organizacyjnymi, przygotowaniem zmarłej osoby do ostatniej podróży i transportem. Pogrążeni w żałobie potrzebujemy wsparcia ludzi, którzy znają zarówno tradycje jak i procedury. Możemy liczyć na pomoc przy wyborze trumny (wykonywane są także zamówienia o nietypowych wymiarach) czy urny, które mogą być wykonane z różnych materiałów i udekorowane zgodnie z wiarą, w jakiej żył nasz bliski. Na życzenie zostanie na niej umieszczone specjalnie przygotowane zdjęcie zmarłego. Również na prośbę klienta, zakład zapewni oprawę muzyczną trębacza bądź skrzypka, wynajmie autokar dla uczestników pogrzebu, doradzi w kwestii uroczystości spotkania w gronie najbliższych po ceremonii.

Profesjonalizm i szacunek
- W zakładzie pogrzebowym nie ma miejsca na uchybienia – podkreśla pracownik zakładu Usług Pogrzebowych z Wrocławia. - Każdemu zmarłemu i jego rodzinie należy się godność i szacunek. Oferujemy wsparcie techniczne i merytoryczne, jednocześnie nie zadając zbędnych pytań. Jesteśmy od tego by zarówno przygotowania jak i sama ceremonia odbyły się zgodnie z przepisami i tradycjami, jednak absolutnie nie możemy pozwalać sobie na komentowanie czy sugerowanie zmian osobistych decyzji naszych klientów. Dla jednych symbolem pożegnania będą majestatyczne lilie, a dla innych drobne niezapominajki.