Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Angela Merkel i Donald Tusk odwiedzają stoisko Rittal na targach CeBIT 2013

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Kanclerz Angela Merkel odwiedzając stoisko Rittal - wraz premierem Donaldem Tuskiem - przekonała się o sile innowacji rodzinnego przedsiębiorstwa. Rittal prezentuje na targach CeBIT światową nowość RiMatrix S, standardowe data center tworzone na zasadzie „klocków Lego", które ma tylko jeden numer katalogowy i jest instalowane u klienta w ciągu sześciu tygodni.

„Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która poszła tą drogą. Całkowicie nową koncepcją standardowych centrów danych chcemy zmienić zasady gry na rynku IT”, - podkreślał Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal. „Dotychczas centra danych były wyłącznie unikatami. Indywidualne doradztwo, planowanie i ostatecznie budowa z poszczególnych komponentów zajmują czasami nawet dwa lata. Dzięki RiMatrix S termin dostawy skraca się do sześciu tygodni”.

Kanclerz Niemiec była pod wrażeniem systemu Rittal – „To szybciej niż dostawa meblościanki lub kuchni” - skomentowała.

Friedhelm Loh (po prawej) wita kanclerz Angelę Merkel oraz premiera Donalda Tuska na stoisku targowym Rittal

W centrum danych RiMatrix S wszystko ma konstrukcję modułową, jest dokładnie prefabrykowane oraz skalkulowane. Rittal podaje dokładne parametry dotyczące efektywności energetycznej data center, a tym samym przyszłych kosztów eksploatacji. Na stronie internetowej użytkownicy - korzystając z konfiguratora - mogą zapoznać się z szerokimi możliwościami systemu i po wprowadzeniu podstawowych danych przeprowadzić kalkulację efektywności.

Rittal – jeden z największych wystawców na CeBIT
Rittal zaprezentował się szefom rządów - na największych na świecie targach IT - jako jeden z największych wystawców. Międzynarodowy dostawca szaf sterowniczych i systemów z Herborn przedstawia na ponad 2000 metrów kwadratowych liczne nowości. Należy do nich m.in. Modulsafe Level E służący do niezawodnej ochrony ważnych dla firmy danych przed zagrożeniami fizycznymi, jak ogień, woda, spaliny lub nieupoważniony dostęp. Do niezawodnego chłodzenia w centrach danych Rittal przedstawia nowe LCP DX, perfekcyjnie dopasowane do środowisk, w których chłodzenia wymagają tylko niektóre komponenty IT.

Rosnące zaangażowanie w kraju partnerskim Polsce
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, podczas odwiedzin na stoisku, był bardzo zadowolony z rosnącego zaangażowania firmy w Polsce, kraju partnerskim CeBIT. Rittal wraz ze spółką córką jest obecny w kraju od 1999 r. i od tego czasu zainstalował systemy o wartości ponad 181 milionów euro. Rittal dysponuje w Polsce dużym centrum logistycznym i wspólnie z siostrzaną spółką Eplan zatrudnia około 100 pracowników.