Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Krakowski Park Technologiczny - Pierwsze zezwolenie w roku 2013

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał pierwsze w roku 2013 zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Otrzymała je firma Dinozatorland Sp. z o.o. Jest to jednocześnie 114. zezwolenie wydane przez KPT od początku istnienia spółki.

Oferta firmy Dinozatorland obejmuje m.in. naprawę oraz konserwację sprzętu transportowego i budowlanego. Dzięki rzetelnej i kompleksowej obsłudze szerokiego grona klientów, firma wypracowała mocną i stabilną pozycję w branży wózków widłowych, podestów oraz wózków samojezdnych.

W związku z inwestycją na terenach krakowskiej sse, Dinozatorland zobowiązał się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 3,3 mln zł. Swój projekt firma realizować będzie na nieruchomościach zlokalizowanych w podstrefie Zator.

Kampania promocyjna sse
11 lutego w telewizyjnych kanałach informacyjnych rozpoczęła się emisja spotu reklamowego specjalnych stref ekonomicznych. Film jest częścią kampanii promocyjnej specjalnych stref ekonomicznych, przygotowanej i realizowanej przez Krakowski Park Technologiczny

To pierwsza tego typu inicjatywa polskich stref. Zarządy spółek podjęły decyzję o przygotowaniu wspólnej kampanii promocyjnej, która pokaże i przybliży ofertę specjalnych stref ekonomicznych.

W ramach kampanii wyprodukowany został 30-sekundowy spot, podsumowujący osiągnięcia sse. Ponadto, 25 lutego w prasie ukażą się dodatki poświęcone działalności specjalnych stref ekonomicznych, pokazujące ich historię, sukcesy i plany rozwoju.

Europejski Festiwal Gier Digital Dragons 2013
Panele dyskusyjne, multimedialne prezentacje, rozmowy networkingowe oraz uroczyste rozdanie statuetek Digital Dragons - w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku Kraków stanie się miejscem, w którym królować będzie przemysł gier wideo. Krakowski Park Technologiczny zaprasza na II edycję Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons.

Decyzją Rady Programowej najbliższa edycja Europejskiego Festiwalu Gier Digital Dragons odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2013 roku w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Wśród najważniejszych tematów jakie pojawią się podczas imprezy znajdą się m.in.:

  • Storytelling, czyli jak opowiedzieć historię w grach?
  • Crowdfunding - przyszłość czy chwilowa moda?
  • Niezależni twórcy kontra wielcy wydawcy
  • Czy jesteśmy skazani na Free 2 Play?

Wciąż trwają także rozmowy z ważnymi postaciami europejskiego gamedevu. Swój udział w przedsięwzięciu potwierdził już m.in. Volker Dressel, dyrektor działu marketingu w InnoGames, niemieckiej firmie zajmującej się tworzeniem i obsługą gier przeglądarkowych. Dressel odpowiedzialny jest za szeroko rozumianą promocję, komunikację i public relations. To jeden z największych specjalistów w tej dziedzinie w europejskim gamedevie.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Festiwalu rozdane zostaną także statuetki Digital Dragons. Rada Programowa zatwierdziła cztery kategorie, w których przyznane zostaną wyróżnienia. Są to: Europejska gra roku, Polska gra roku, Polska gra mobilna roku oraz Najbardziej innowacyjna gra roku.

Wszystkie informacje o nadchodzącej edycji znajdują się na stronie internetowej www.digitaldragons.pl.

Małopolska Technology Trends 2013
Technologie informacyjne rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Rozpoznawanie trendów technologicznych wymaga stałego monitoringu zmian, jakie zachodzą zarówno w nauce, jak i biznesie. Zdobywana i gromadzona w ten sposób wiedza jest bezcenna dla naukowców oraz przedsiębiorców.

Właśnie do nich skierowana jest konferencja Małopolska Technology Trends 2013, organizowana w dniach 23-24 maja 2013 roku przez Krakowski Park Technologiczny i działający w jego ramach Ośrodek Prognoz Technologicznych. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali przedstawiciele firm z branży technologii informacyjnych oraz czołowi polscy naukowcy. Podczas dwóch dni konferencji zostaną zaprezentowana najnowsze projekty w wybranych, najbardziej innowacyjnych obszarach ICT, zarówno o charakterze naukowo-badawczym, jak i wdrożeniowym, realizowane bezpośrednio przez firmy.

Ośrodek Prognoz Technologicznych monitoruje rozwój trzech technologii ICT, wyłonionych w ramach realizacji projektu „Perspektywa technologiczna Kraków-Małopolska 2020”. Wśród nich znajdują się: bezdotykowy interfejs komputerowy, uniwersalny dostęp do informacji oraz systemy inteligentne. W skład zespołów branżowych OPT wchodzą przedstawiciele krakowskich szkół wyższych, jednostek naukowo-badawczych, krakowskich firm oraz eksperci z zakresu opracowania strategii oraz roadmappingu technologicznego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wybrane technologie będą mogły w ciągu następnych 10 lat liczyć na szczególne wsparcie regionalnej administracji i instytucji otoczenia biznesu, z budowanym właśnie przez KPT w Pychowicach Małopolskim Parkiem Technologii Informacyjnych na czele.

Działanie finansowane jest w ramach projektu pn. Broker innowacji jako narzędzie dla efektywnego rozwoju systemu nowoczesnej gospodarki Małopolski finansowany współfinansowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.