Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wirtualne biura

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Kilka lat temu pojawiły się na rynku i szybko zyskały ogromną popularność. Stały się doskonałym rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy swą działalność prowadzą z domu, jednak z pewnych względów nie chcą rejestrować działalności gospodarczej pod prywatnym adresem. Dla takich osób wirtualne biura stały się świetną i tanią alternatywą.

Kto korzysta z wirtualnych biur?
Większość klientów takich biur stanowią drobni przedsiębiorcy, którzy pracują w terenie lub we własnym domu. To osoby, dla których lokale na wynajem są zbyt drogim rozwiązaniem, a często – niepotrzebnym wydatkiem. Choć mogliby zarejestrować firmę pod adresem zamieszkania, unikają takiej opcji. Główną przyczyną jest tu chęć zachowania prywatności oraz minimalnego przynajmniej oddzielenia życia prywatnego od zawodowego.

Korzyści dla biznesmenów
Usługi wirtualnych biur są dość zróżnicowane. Jedne oferują tylko adres oraz miejsce do przechowywania dokumentacji, inne – pomoc „sekretarki”, która odbierze w imieniu przedsiębiorcy telefon oraz przyjmie kierowaną do niego korespondencję. Wirtualne biura, dysponujące większą powierzchnią, umożliwiają często swym klientom wynajem sali konferencyjnej lub biura, w której można spotkać się z kontrahentem lub przeprowadzić ważną prezentację. A wszystko to za niewielką cenę. 

Dla większości przedsiębiorców, korzystających z takich biur, największą korzyścią jest jednak sam adres. Wszak łatwiej wypromować firmę, która ma swą „siedzibę” w centrum wielkiego miasta, niż taką, która mieści się w małej i nieznanej większości osób spoza regionu mieścinie. A możliwość dostępu to sali konferencyjnej oraz inne usługi, z których można skorzystać w ramach miesięcznego abonamentu, stają się dodatkową zachętą – szczególnie dla początkujących biznesmenów.

Atrakcyjne pakiety dla wymagających
Wirtualne biura nie ograniczają się tylko do „pożyczania” adresu i wynajmu sal konferencyjnych w razie potrzeby. Coraz więcej takich instytucji oferuje atrakcyjne pakiety, dzięki którym można za stałą opłatą korzystać zarówno z usług księgowej, jak i porad prawnika. Chętnych na takie kompleksowe rozwiązania nie brak, dzięki czemu rynek tego typu usług rozwija się w dynamicznym tempie.