Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Discovery Networks CEEMEA nowym najemcą w biurowcu Senator

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Biurowiec Senator zyskał nowego najemcę. Firma Discovery Networks CEEMEA wynajęła 1 803 m2 powierzchni w najnowszym projekcie zrealizowanym w Warszawie przez firmę Ghelamco Poland. Najemca wprowadzi się do nowej siedziby w marcu 2013 roku. Inwestycja jest już w 80% wynajęta. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Nowe biuro Discovery Networks CEEMEA zlokalizowane będzie w historycznej części Warszawy w budynku stanowiącym jedną z najciekawszych i najbardziej nowatorskich inwestycji biurowych zrealizowanych w ostatnich latach w Polsce. Firma zajmie powierzchnię na pierwszym piętrze budynku Senator. Umowę najmu podpisano na okres pięciu lat.

Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (CEEMEA) jest częścią Discovery Communications, największego nadawcy programów dokumentalnych na świecie. Discovery Networks CEEMEA umożliwia ludziom badanie świata i zaspokajanie ciekawości za pośrednictwem 9 kanałów, z których największe to Discovery Channel, TLC, ID, Animal Planet, Discovery Science i Discovery World. Warszawskie biuro Discovery Networks będzie jednocześnie stanowić siedzibę główną regionu CEEMEA obejmującego 105 krajów na trzech kontynentach oraz siedzibę regionu Europy Centralnej, w którego skład wchodzi Polska, Węgry, Czechy i Słowacja.

Projekt Senatora przygotowany został z poszanowaniem historii miejsca, do której budynek wyraźnie nawiązuje swoją formą architektoniczną. Charakterystyczna bryła budynku została zaprojektowana na planie dawnego Banku Polskiego, a elewacja zachowuje pierwotne założenia architektoniczne z 1907 r. Wyjątkowe cechy Senatora doceniło już szereg prestiżowych polskich i zagranicznych firm, które zlokalizowały w jego wnętrzach swoje siedziby, m.in. PKN Orlen – główny najemca budynku, BRE Bank, Euronet and Legg Mason i Rabobank.

Budynek oferuje 25 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Pięć kondygnacji Senatora zajmują biura, parter przeznaczony jest na restauracje i powierzchnie usługowo-handlowe. Inwestycję wyróżnia atrakcyjna lokalizacja i wyjątkowy, historyczny charakter, a także partnerstwo w prowadzonym przez Komisję Europejską programie Green Building. Obecnie Senator jest w trakcie certyfikacji ekologicznym świadectwem BREEAM.