Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Hyder Consulting rozpoczyna kampanię rekrutacji wykwalifikowanych inżynierów do realizacji projektów w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie

 |  Artykuł partnera  |  Informacje prasowe

Hyder Consulting, wiodąca firma konsultingowa w dziedzinie inżynierii i projektowania, która otrzymała kontrakt na wykonanie pewnych kluczowych aspektów infrastruktury na Mistrzostwa Świata w 2022 roku w Katarze, ogłosiła dynamiczną kampanię

rekrutacyjną, podejmując się zatrudnienia w ciągu następnych kilku lat znacznej liczby wykwalifikowanych pracowników, przede wszystkim z Polski, którzy będą zajmować się projektami realizowanymi przez Hyder w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie.

W okresie, w którym wiele międzynarodowych firm działających w tej branży nadal redukuje swój personel, jest to postrzegane jako niezwykle pozytywne posunięcie dla sektorów, które zostały najciężej dotknięte przez globalną recesję.

Firma ta uprzednio wykonywała prestiżowe projekty, w tym dotyczące budowy Sydney Harbour Bridge i najwyższego budynku świata, którym jest wieżowiec Burdż Chalifa, oraz renowacji sieci połączeń kolejowych w Londynie o wartości 90 milionów funtów, a także wszystkie trzy główne projekty rozbudowy lotnisk w Niemczech. Organizacja ta ma w planach realizację ekscytujących projektów w obydwu wspomnianych lokalizacjach geograficznych. Pracownicy na Bliskim Wschodzie będą się zajmować budową pierwszego systemu kolei metra w Doha oraz infrastruktury na Mistrzostwa Świata w 2022 roku. Pracownicy w Wielkiej Brytanii będą wykonywać różnorodne projekty dotyczące rozwoju sieci kolejowych, transportu, usług komunalnych, zagospodarowania terenu i budowy oraz ochrony środowiska.

Misti Melville, dyrektor ds. zasobów ludzkich i komunikacji grupy Hyder, powiedziała: „W Hyder w przeszłości pracowaliśmy nad budową charakterystycznych obiektów, najbardziej rozpoznawalnych w skali globalnej, poczynając od Tower Bridge w 1884 roku i kończąc na niedawno powstałym budynku Burdż Chalifa, będącym najwyższym wieżowcem świata. W przyszłości się to nie zmieni i aby zapewnić sobie możliwość realizowania podobnie ambitnych projektów, zamierzamy zatrudnić najbardziej utalentowanych pracowników, dysponujących szeroko rozumianymi umiejętnościami w zakresie projektowania, inżynierii i budownictwa, niezależnie od tego, na jakim etapie swojej kariery się znajdują — od obiecujących absolwentów po doświadczonych specjalistów”.

Firma Hyder, której globalna historia sięga ponad 150 lat wstecz, w ostatnich latach dokonała szybkiej ekspansji swoich operacji w Wielkiej Brytanii i na Bliskim Wschodzie, a nowi pracownicy staną się wartościowymi członkami jej zespołów działających w obydwu tych lokalizacjach.

Misti dodała: „Jesteśmy dumni z faktu, że nasza firma jest dobrym pracodawcą — nie tylko dlatego, że zapewnia swoim pracownikom realizację ekscytujących projektów, lecz także dlatego, że ceni pracowników i wspiera ich rozwój osobisty, czego dowodzą nasze wysokie wskaźniki rekrutacji oraz liczne nagrody. Łącznie z możliwością prawdziwego rozwoju kariery, realizacja tego rodzaju projektów w Wielkiej Brytanii lub przeniesienie się na Bliski Wschód oferuje szeroki wachlarz korzyści oraz zapewnia perspektywy pracy nad wzorcowymi i ekscytującymi projektami”.