Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mycie kostki brukowej- sprawdzone środki do mycia kostki w zasięgu Twoich rąk

Profesjonalne środki do czyszczenia kostki brukowej
Źródło zdjęć: canva
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Mycie kostki brukowej to czynność, z którą mierzy się wielu z nas. Niejednokrotnie utrzymanie wybrukowanej powierzchni w doskonałej czystości nie należy do zadań prostych i oczywistych, zwłaszcza w przypadku wzmożonej eksploatacji, czy prac o różnym charakterze. Na szczęście do naszej dyspozycji oddano profesjonalne środki do mycia kostki, dzięki którym w mgnieniu oka nasza wybrukowana powierzchnia będzie jak nowa, nawet w przypadku silnych zabrudzeń. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Dlaczego warto postawić na mycie kostki brukowej, używając profesjonalnych środków chemicznych? 

Mycie kostki brukowej może odbywać się na wiele, różnorodnych sposób. Często wydaje nam się, że domowe środki czystości, czy produkty dostępne w standardowych marketach, będą wystarczające, by cieszyć się czystą i zadbaną wybrukowaną powierzchnią. Tymczasem niestety są to zmarnowane pieniądze, a zakup tego typu środków czyszczących nie przynosi zamierzonych, zadowalających rezultatów. Bez znaczenia, czy jest to kostka brukowa na stacji benzynowej, przy hali produkcyjnej, warsztacie samochodowym, czy na prywatnej posesji, gdzie obserwować możemy zabrudzenia ropopochodne- w każdym przypadku dla uzyskania zadowalających rezultatów warto sięgnąć po profesjonalne środki chemiczne. Przede wszystkim są o wiele bardziej wydajne. Po drugie, posiadają o wiele silniejsze, silnie skoncentrowane działanie. Po trzecie, jak sama nazwa wskazuje, są użytkowane przez profesjonalne firmy sprzątające, które korzystają jedynie ze sprawdzonych i skutecznych produktów, które cieszą się doskonałą renomą na rynku. To najlepsza gwarancja, że wybrane produkty cechują się wysoką skutecznością działania. 

Środki do mycia kostki- szeroka gama wielu, różnorodnych produktów

W celu dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, do naszej dyspozycji oddano niezwykle obszerną gamę wielu, różnorodnych, profesjonalnych środków chemicznych, dzięki którym mycie kostki brukowej będzie łatwe i bardzo skuteczne. Podczas dokonywania wyboru danego produktu, w pierwszej kolejności należy dokonać rozróżnienia, czy dysponujemy profesjonalnym sprzętem myjącym, takim jak np. karcher pod wysokim ciśnieniem, czy kostka brukowa będzie czyszczona przy użyciu standardowego sprzętu czyszczącego. Po drugie, bardzo ważne jest, by określić rodzaj zabrudzenia kostki brukowej. Zupełnie inne składniki czyszczące posiadają środki do mycia kostki, które przeznaczone są do usuwania tłustych plam z oleju, niż produkty, których głównym zadaniem jest pozbycie się wyrastających z kostki chwastów, czy pozbycie się nieestetycznego, zielonego nalotu z mchu. Co więcej, w zależności od potrzeb (na użytek domowy, czy profesjonalny), środki przeznaczone do mycia kostki brukowej dostępne są w różnej pojemności, zaczynając od 1 litra, kończąc aż na butelkach 5- litrowych. 

Mycie kostki- jak działają profesjonalne środki?

Profesjonalne środki do czyszczenia kostki brukowej są to najczęściej koncentraty. Dzięki temu ich cechą charakterystyczną jest silne, skoncentrowane działanie. Zawarte w produktach składniki aktywne wytwarzają intensywną pianę, która wnika w strukturę kostki brukowej. Wprowadzone na zabrudzoną powierzchnię pod wysokim ciśnieniem, jak również wtarte przy użyciu standardowych środków czyszczących, jako aktywne cząsteczki rozpuszczają zabrudzenia ropopochodne, takie jak m.in.: oleje, smary, zabrudzenia pochodzenia eksploatacyjnego, paliwa, czy substancje smoliste. Warto zaznaczyć, że koncentraty są dwufazowe, przez co są w stanie uporać się także z zabrudzeniami o niezwykle silnym, zaschniętym podłożu. Nałożony preparat na zabrudzonej powierzchni należy pozostawić na około 15 minut. Po tym czasie produkt należy dokładnie spłukać z mytej kostki brukowej, stosując do tego gorącą wodę (około 80°C). Najdoskonalszą formą oczyszczania kostki brukowej z aktywnej piany jest płukanie kostki parą wodną, co dodatkowo spowolni proces ponownego zabrudzenia.  

Na stronie internetowej chemia profesjonalna możemy zapoznać się z ofertą sklepu Max Chem, gdzie bez trudu można odnaleźć doskonałej jakości środki do mycia kostki w atrakcyjnej ofercie cenowej. Już dziś postaw na sprawdzone rozwiązania, i ciesz się z doskonałej czystości każdego dnia.