Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać żaluzje plisowane do swojego okna. Plisy okienne, bo tak też są nazywane, świetnie sprawdzają się także w oknach dachowych

żaluzje plisowane w kuchni
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Plisy okienne stanowią innowacyjne rozwiązanie, zdobywając coraz większą popularność ze względu na szereg korzyści, jakie niosą ze sobą. Przede wszystkim, plisy oferują estetyczne i nowoczesne wykończenie wnętrza, dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, co umożliwia dopasowanie ich do każdego stylu aranżacji. Kolejną istotną zaletą plis jest ich wszechstronność. Dzięki możliwości regulacji oświetlenia poprzez system składania, plisy pozwalają dostosować ilość światła w pomieszczeniu do aktualnych potrzeb. Dodatkowo, składane są w bardzo kompaktowy sposób, co pozwala na swobodne korzystanie z okna bez zajmowania dużej przestrzeni.

Zalety plis okiennych

  • Możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia poprzez lekkie przesunięcie materiału za pomocą uchwytów umieszczonych na listwie górnej i dolnej przez co podnoszenie lub opuszczanie całej zasłony.
  • Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza w lecie i utratą ciepła w zimie, dzięki izolacyjnym właściwościom materiału.
  • Estetyczny wygląd i bogaty wybór kolorów, wzorów i faktur, które pasują do różnych stylów aranżacji.
  • Łatwość montażu i obsługi, ponieważ plisy okienne nie wymagają dodatkowych specjalnych narzędzi ani uchwytów, a do ich czyszczenia wystarczy miotełka do kurzu.

Aby wybrać odpowiednie plisy okienne do swojego domu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

- Funkcja pomieszczenia, w którym będą zamontowane plisy okienne, ponieważ różne rodzaje materiału mają różne stopnie zaciemnienia i przepuszczalności światła. Na przykład, do sypialni lepiej nadają się plisy z materiału zaciemniającego typu blackout, który zapewnia prywatność i komfort snu, a do salonu lepiej pasują plisy z materiału przepuszczającego światło, który tworzy przyjemny nastrój i optycznie powiększa przestrzeń.
- Styl i kolorystyka wnętrza, ponieważ plisy mogą stanowić ciekawy akcent dekoracyjny lub harmonijnie współgrać z resztą wystroju. Można wybrać Rolety plisowane jednokolorowe lub wzorzyste, gładkie lub strukturalne, matowe lub połyskujące.

Plisy do Okien Dachowych: Komfort, Funkcjonalność i Estetyka

Pierwszym aspektem, który zasługuje na uwagę przy plisach do okien dachowych, jest funkcjonalność jaką nadają poddaszom rolety plisowane.  Stanowią one doskonałe rozwiązanie, umożliwiające regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki specjalnej konstrukcji z prowadnicami pozwalają na dowolne ustawienie nawet gdy okna są umieszczone poza zasięgiem dłoni, można przesuwać je za pomocą dedykowanej przedłużki. Dostosowując stopień zaciemnienia według aktualnych potrzeb. To szczególnie istotne, gdy okna dachowe umieszczone są w miejscach, gdzie intensywne światło słoneczne może sprawiać kłopoty, takich jak sypialnie czy pokoje dziennego wypoczynku.

Podsumowując, plisy okienne to nie tylko eleganckie wykończenie wnętrza, ale również funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które przyczynia się do poprawy komfortu życia poprzez regulację światła, izolację termiczną i dźwiękową, oraz oszczędność energii.