Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać baterie umywalkowe, które będą Ci służyć długie lata?

baterie umywalkowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Czy wiesz, że baterie umywalkowe to jeden z elementów wyposażenia łazienki, z którego korzystasz najczęściej? Dlatego mają one duży wpływ na komfort codziennego dbania o higienę. Ponadto ze względu na częste użytkowanie są bardziej narażone na zużycie. Jak wybrać model, który będzie wyróżniał się funkcjonalnością, nowoczesnym designem i wysoką wytrzymałością? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, po czym poznać baterię umywalkową, która okaże się inwestycją na długie lata wygodnego użytkowania.

Czym wyróżniają się wysokiej jakości baterie umywalkowe?

Pierwszą rzeczą, na którą wiele osób zwraca uwagę podczas wyboru baterii umywalkowej, jest jej wygląd. Od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszą się modele chromowane. To uniwersalne wykończenie, które świetnie sprawdzi się w łazienkach urządzonych w różnych stylach, na przykład w nowoczesnym lub klasycznym. Wysokiej jakości baterie chromowane oferuje między innymi marka LAUFEN w kolekcjach LUA, Pure i Laurin. W tych samych seriach znajdziesz również czarne baterie umywalkowe, które należą do niezwykle modnych propozycji. Decydując się na taki akcent kolorystyczny, dodasz aranżacji charakteru i z łatwością stworzysz funkcjonalną oraz modną łazienkę.

umywalka

W bateriach umywalkowych marki LAUFEN zastosowano również technologię oszczędzania wody i energii ECO+. Na czym polega to rozwiązanie? Modele z tą funkcją ograniczają niepożądany pobór ciepłej wody. Gdy uchwyt baterii znajduje się w centralnym położeniu, uruchamiana jest tylko zimna woda. Oznacza to, że aby uruchomić ciepły strumień i tym samym włączyć pobór energii i wody, musisz przekręcić uchwyt. Dzięki temu zużywasz ciepłą wodę tylko wtedy, kiedy jej potrzebujesz.

Nowoczesne baterie, które łatwo dopasujesz do różnych umywalek

Oprócz wyboru modnego wykończenia i nowoczesnych technologii oszczędzających wodę zwróć również uwagę na sposób montażu baterii umywalkowych. W dużej mierze zależy on od preferencji domowników oraz rodzaju umywalki. W kolekcjach LUA, Pure i Laurin marki LAUFEN możesz wybrać spośród trzech wysokości: niskiej, medium oraz wysokiej, które zamontujesz na umywalce lub blacie. W efekcie z powodzeniem dopasujesz baterię do wyższej umywalki, na przykład nablatowej. Ponadto w serii Pure znajdziesz baterię z opcją montażu ściennego, dzięki której zaoszczędzisz cenne miejsce na blacie.

umywalki

Elektroniczne baterie umywalkowe — w jaki sposób ułatwiają dbanie o higienę?

W ofercie marki LAUFEN pojawiły się również baterie elektroniczne w kolekcjach Curvetronic i Twintronic. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia większą higienę i świetnie sprawdza się zarówno w łazienkach prywatnych, jak i publicznych. W bateriach zastosowano technologię z czujnikami podczerwieni, dzięki czemu do uruchomienia strumienia wody nie musisz dotykać uchwytów. Ponadto z myślą o łazienkach publicznych wyróżniają się one systemem antywandal, który chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Baterie elektroniczne Curvetronic i Twintronic występują w dwóch rodzajach wykończenia: klasycznym chromie oraz modnej stali nierdzewnej PVD. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do różnych aranżacji łazienek. Co więcej, baterię umywalkową zamontujesz na umywalce lub na blacie, a w przypadku kolekcji Twintronic możesz również zdecydować się na wersję montowaną na ścianie. Podtynkowa bateria świetnie sprawdzi się w mniejszych łazienkach oraz wszędzie tam, gdzie zależy Ci na większej oszczędności miejsca.