Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zadbać o ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych?

czyszczenie ogrodzenia panelowego
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Ogrodzenie systemowe z paneli ogrodzeniowych (na przykład z paneli Nylofor 3D XL) są bardzo popularne ze względu na swoje zalety dla odbiorcy końcowego. Ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych jest estetyczne, trwałe i zapewniające dobrą ochronę. Jednak ogrodzenie, nawet najtrwalsze może się z czasem ubrudzić. Dlatego warto pamiętać o czyszczeniu i konserwacji paneli ogrodzeniowych.

Czyścimy ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych – dlaczego jest to ważna czynność?

Regularne czyszczenie i konserwacja ogrodzenia panelowego może nam przynieść wiele korzyści. Na przykład czyste i estetycznie wyglądające ogrodzenie poprawia wygląd chronionej nieruchomości zwiększając zarazem jej wartość rynkową. Drugim ważnym skutkiem czyszczenia i konserwacji ogrodzenia jest przedłużenie jego żywotności. Panele odpowiednio konserwowane będą chronione przed: warunkami atmosferycznymi, innymi czynnikami zewnętrznymi, rdzą, pleśnią. Mamy więc kilka dobrych powodów, by dbać o regularną konserwację ogrodzenia. Zwłaszcza jeśli ogrodzenie jest poprzerastane przez rośliny, trawy, krzewy.

Plusy dbania o ogrodzenie panelowego

Jeśli będziemy odpowiednio dbać o ogrodzenie panelowe to zyskamy w kilku dziedzinach. Oto garść plusów dbania o ogrodzenie panelowe: Po pierwsze – Czyste ogrodzenie to lepsza estetyka domu, firmy, magazynu. Po drugie – zadbane ogrodzenie panelowe będzie miało mniejsze tendencje do drobnych uszkodzeń takich jak odpryski czy pęknięcia. Dobrze przeprowadzona konserwacja może nawet zapobiec korozji! Podsumowując – konserwowane odpowiednio ogrodzenie panelowe będzie nam dłużej służyć i będzie się lepiej prezentować.

Co będzie nam potrzebne do czyszczenia ogrodzenia panelowego?

Przygotujmy się odpowiednio do zadania. Poniżej sugerowana lista potrzebnych przedmiotów:

  • Myjka ciśnieniowa przenośna – bardzo ułatwi nam zadanie, będzie bardzo użyteczne
  • Szczotka do mycia paneli – Jeśli myjka ciśnieniowa nie da sobie rady z zabrudzeniem, to szczotka okaże się wtedy pomocna.
  • Mydło/detergent – są dostępne na rynku specjalne specyfiki przeznaczone do mycia ogrodzeń
  • Woda i ręczniki – potrzebne do zmycia detergentu. Ręcznikami osuszamy panele, chociaż jeśli jest lato to szybko wyschną same.

Jakie czynności należy wykonywać, by ogrodzenie panelowe było w dobrym stanie?

  • Należy co jakiś czas sprawdzać czy przy ogrodzeniu nie zalegają gałęzie, liście (zwłaszcza jesienią) lub inne śmieci (na przykład papier lub worki foliowe)
  • Trzeba sprawdzać malowanie proszkowe lub ocynk – czyli powłoki ochronne. Jeśli zauważymy ubytek – należy odpowiednio ponownie zabezpieczyć ubytek farbą bądź cynkiem. Oczywiście po usunięciu ewentualnej rdzy
  • Zimą należy uważać, by śnieg nie pokrywał dołu ogrodzenia. Jest to dodatkowe zagrożenie dla naszych paneli ogrodzeniowych.
  • Należy wiosną, latem i jesienią przycinać trawę, krzewy i drzewa przy ogrodzeniu tak, aby nie przerastały ogrodzenia.

Konserwację ogrodzenia panelowego można przeprowadzać samodzielnie lub nająć fachowca, który może zająć się naszym ogrodzeniem.

Sprawdź panele ogrodzeniowe w sklepie internetowym Siatkowy.com

Dlaczego czyścić ogrodzenie panelowe co jakiś czas?

Jak wcześniej wspomnieliśmy możemy odczuć szereg korzyści, jeśli zdecydujemy się na regularne dbanie o ogrodzenie – czy to samodzielnie, czy z fachowcem. Będzie ono estetyczniejsze i dłużej nam posłuży. Warto zatem dbać o ogrodzenie panelowe gdyż w ten sposób oszczędzamy pieniądze i czas. W dodatku zyskując większą estetykę ogrodzenia.