Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dobrać pergolę do ogrodu bądź tarasu?

pergola do ogrodu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Kiedy letnie słońce zaczyna intensywnie świecić, a my pragniemy spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, zastanawiamy się, jak stworzyć cień w naszym ogrodzie czy na tarasie. I właśnie wtedy myślimy o pergoli. Jednak decyzja dotycząca tego, jaką pergolę wybrać wcale nie jest prostą sprawą.

Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać idealną pergolę tarasową lub ogrodową. Zapraszamy!

W jaki sposób dobrać pergolę do ogrodu?

Zastanów się, do czego będzie służyć pergola. Czy chcesz pod nią ustawić stół i krzesła na rodzinne obiady, czy może chcesz stworzyć miejsce do relaksu z książką? Określenie przeznaczenia pomoże Ci wybrać odpowiednią wielkość i kształt konstrukcji.

Warto również zwrócić uwagę na materiał. Wybór materiału, z którego wykonana jest pergola, jest kluczowy. Pergole Vertex pięknie komponują się z naturalnym otoczeniem, są trwałe i będą służyć przez wiele lat.

W jaki sposób dobrać pergolę do tarasu?

Wybór pergoli tarasowej różni się nieco od wyboru pergoli ogrodowej. Oto kilka wskazówek:

Ochrona przed słońcem i deszczem

Jeśli Twoja pergola tarasowa ma chronić przed słońcem lub deszczem, zastanów się nad dodatkowym zadaszeniem czy materiałem wodoodpornym.

Styl domu

Pergola powinna harmonizować z wyglądem Twojego domu. Nowoczesne domy pasują do pergoli o prostych liniach i minimalistycznych detalach, podczas gdy domy w stylu rustykalnym dobrze komponują się z pergolami drewnianymi o tradycyjnym wyglądzie.

Montaż

Upewnij się, że taras jest w stanie udźwignąć ciężar pergoli, zwłaszcza jeśli planujesz jej przytwierdzenie do podłoża.

Bez względu na to, czy wybierasz pergolę ogrodową, czy tarasową, najważniejsze jest, by służyła Twoim potrzebom i harmonizowała z otoczeniem. A jeśli szukasz wysokiej jakości osłon okiennych, skorzystaj z oferty sklepu Vertex – lidera w produkcji osłon okiennych. Ich profesjonalizm i dbałość o szczegóły sprawią, że Twoje okna będą nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne! Producent rolet Vertex oferuje szeroki asortyment, w którym znajdziesz m.in. rolety zewnętrzne Vertex i żaluzje fasadowe. Zapraszamy!