Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto zainwestować w myjkę ciśnieniową na gorącą wodę?

Myjka ciśnieniowa na ciepłą wodę
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Myjki ciśnieniowe to urządzenia powszechnie wykorzystywane w rolnictwie, branży przemysłowej, budowlanej czy spożywczej. Z uwagi na wyjątkowo prostą obsługę oraz efektywność używa się ich również na prywatnych posesjach. Pozwalają sprawnie i dokładnie pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń z dużych powierzchni, w tym elewacji, kostki brukowej, maszyn lub pojazdów. Warto wiedzieć, że producenci poza tradycyjnymi myjkami ciśnieniowymi oferują też modele na gorącą wodę, które, gdy tylko pojawiły się na rynku, zyskały ogromną popularność. Dlaczego?

Działanie myjki ciśnieniowej na gorącą wodę 

Myjka ciśnieniowa z podgrzewaniem wyposażona jest w kocioł na olej opałowy albo bojler, w którym przechowuje się podgrzaną ciecz. Zbiornik z materiału o znakomitych właściwościach izolacyjnych skutecznie zapobiega utracie ciepła wody, co pozwala na oszczędności. Urządzenie napędzane jest też silnikiem elektrycznym odpowiedzialnym za działanie pompy tłoczącej strumień pod wysokim ciśnieniem. 

Dla przykładu myjka Kranzle Therm 895-1 przy pełnych parametrach pracy może podgrzać wodę nawet do 85°C, wytworzyć parę o temperaturze 155°C – dzięki dużej i grubej wężownicy. Model z solidnym silnikiem niskoobrotowym tłoczy wodę z intensywnością sięgającą 895 litrów na godzinę. Poza tym dużym udogodnieniem we wspomnianym urządzeniu, jak również innych modelach marki Kranzle, jest cyfrowy panel sterowania umożliwiający intuicyjne regulowanie temperatury cieczy. 

Zalety myjek ciśnieniowych na gorącą wodę 

Większa skuteczność działania oraz wydajność to kwestie, które wyróżniają myjkę ciśnieniową na gorącą wodę od modelu obsługującego zimną ciecz. Dzięki nowoczesnemu urządzeniu możliwe jest usuwanie nawet najtrwalszych zabrudzeń, takich jak tłuszcz, smar lub zaschnięte plamy, co pozwala na oszczędność czasu, energii, a także zwiększenie zysków. Ponadto gorąca woda dezynfekuje powierzchnie, eliminując szkodliwe mikroorganizmy. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie należy zachować bezwzględną higienę. 

Korzystanie z tego typu urządzeń zmniejsza zatem zapotrzebowanie na środki odkażające czy detergenty. Myjka ciśnieniowa na ciepłą wodę bowiem dokładnie i skutecznie usuwa wszelkie nieczystości bez potrzeby stosowania agresywnych chemikaliów, które mogą zanieczyszczać glebę lub wodę. To z kolei przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. 

Jak wybrać porządną myjkę ciśnieniową na gorącą wodę? 

Wybór myjki ciśnieniowej z podgrzewaniem wymaga rozważenia kilku istotnych czynników. Najważniejsze jest to, aby urządzenie było wykonane z solidnych materiałów odpornych na korozję i działanie wysokiej temperatury. Poza tym warto sięgać po modele, w których zastosowano nowoczesne technologie, takie jak zawór bezpieczeństwa chroniący przed pracą w zbyt wysokim ciśnieniu czy niezawodna komora spalania z czujnikiem temperatury zapewniającą bezpieczną, efektywną oraz oszczędną pracę urządzenia. 

Z tego powodu należy stawiać na myjki ciśnieniowe firmy Kranzle – renomowanego na całym świecie producenta, znanego z tworzenia urządzeń przystosowanych do profesjonalnego użytku. Marka posiada bowiem w ofercie modele funkcjonujące nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy – przeznaczone do długoletniego korzystania bez konieczności przeprowadzania częstych napraw czy wymiany komponentów. Trwałość oraz wszechstronność myjek Kranzle sprawia, że stanowią inwestycję wyjątkowo opłacalną z perspektywy czasu.