Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wybór idealnych drewnianych drzwi wewnętrznych do różnych wnętrz

Drewniane drzwi wewnętrzne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Drzwi to niezwykle ważny element wystroju. Oddzielają od siebie pomieszczenia, dekorują, ale też wyciszają. Jak wybrać najlepsze drzwi wewnętrzne i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Mamy na to kilka pomysłów!

Wybór zgodny z gustem

Pierwszym i najważniejszym kryterium jest… Twój gust. To właśnie na nim powinieneś opierać swoją decyzję dotyczącą drzwi wewnętrznych. W końcu modele, które wybierzesz, będą Ci prawdopodobnie towarzyszyć przez wiele lat. Kluczowe jest więc to, by Ci się podobały. Kolorystyka, wzór, framuga – wybierając drewniane drzwi wewnętrzne, zwróć uwagę na te elementy. Ale to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać.

Po pierwsze trwałość

Istotną kwestią w wyborze drzwi wewnętrznych jest oczywiście ich jakość. Zdajemy sobie sprawę, że nie da się sprawdzić, jak długo wybrany przez Ciebie model Ci posłuży, ale można do tego podejść na kilka sposobów. Przede wszystkim producent drzwi powinien być sprawdzoną firmą – przejrzyj stronę internetową, zobacz wykonane projekty i zapoznaj się z opisami poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu łatwiej będzie Ci stwierdzić, czy oferowane produkty spełnią Twoje oczekiwania.

Jak wybrać jakościowe drzwi z drewna? Zwróć uwagę na ich konstrukcję – dobrą praktyką jest sięganie po modele wykonane z litego drewna lub takie, które są wykonane na bazie solidnej ramy drewnianej. Ważny jest również rodzaj drewna, który wybierzesz: powinno być gęste i twarde, ale jednocześnie odpowiednio wilgotne, by nie ulegało pęknięciom. Najczęściej wybieranym surowcem jest dąb, który wyróżnia się twardością i wytrzymałością, ale często kupujący decydują się również na jesion czy sosnę. Każdy z tych wyborów będzie dobrym krokiem!

Po drugie funkcjonalność

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest funkcjonalność. Na przykład w mniejszych mieszkaniach zdecydowanie korzystniej jest wybrać drzwi przesuwne, które zajmują mniej miejsca, natomiast w tych nieco większych można z powodzeniem wybrać klasyczne, skrzydłowe.

Istotna jest taka wytrzymałość drzwi wewnętrznych. Do kuchni czy łazienki, czyli miejsc, w których często pojawia się wilgoć, warto wybrać rozwiązania w odpowiedni sposób zabezpieczone, najlepiej zaimpregnowane, lakierowane czy olejowane.

Nie bez znaczenia jest też izolacyjność akustyczna. Drewniane drzwi wewnętrzne powinny zapewniać odpowiedni poziom wyciszenia, tak aby domownicy mogli spokojnie spać czy pracować w chwili, w której pozostali spędzają ze sobą czas – to szczególnie istotne w przypadku pracy zdalnej oraz przy małych dzieciach.

Po trzecie wygląd

Mimo że kluczem do zadowolenia jest dopasowanie drzwi wewnętrznych do Twojego gustu, to nie możesz zapomnieć także o tym, by drzwi pasowały do reszty wystroju mieszkania. Tylko w ten sposób staną się one nie tylko niezbędnym elementem wystroju, ale również dekoracją wnętrza. Najbardziej uniwersalne odcienie to biel, beż i brąz, ale możesz oczywiście wybrać, co tylko sobie wymarzysz.

Bez względu na to, na jakie drzwi postawisz, pamiętaj, że muszą zostać w odpowiedni sposób zamontowane. Producent drzwi zapewni Ci fachową poradę, dzięki czemu montaż przebiegnie bezproblemowo. Zajrzyj do Drzwi CAL – znajdziesz tam sporo ciekawych propozycji, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania.