Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Promienniki ciepła na taras – czy to się opłaca?

Promiennik ciepła
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Spędzanie czasu na tarasie to olbrzymia przyjemność, z której chętnie korzystamy w sezonie wakacyjnym. Istnieją też różne sposoby na to, by przedłużyć taki sezon rekreacji na zewnątrz. Jednym z nich są praktyczne promienniki.

Jakie produkty grzewcze wykorzystać, by poczuć przyjemne ciepło na tarasach, nawet w chłodniejsze wieczory? O tym przeczytacie poniżej.

Nowoczesne promienniki – jak działają?

Promienniki na taras to wygodna opcja grzewcza, dzięki której szybko poprawia się komfort termiczny w wybranym miejscu. Wykorzystują one promieniowanie podczerwone, dzięki czemu stanowią dobre narzędzie do ogrzania przestronnych wnętrz lub otwartych terenów, w tym ogródków gastronomicznych czy przydomowych tarasów.

Z czego wynika ich skuteczność grzewcza? Emitowane przez promienniki fale nie ogrzewają mas powietrza, a tylko ciała stałe, które znajdują się na ich drodze. Podnoszą zatem temperaturę przegród (ścian, podłóg, sufitów), ale też mebli. Zapewniają również odczucie ciepła ludziom, przebywającym w danym terenie.

Jakie promienniki wybrać? Urządzenia na podczerwień, przeznaczone do użytkowania na zewnątrz, powinny być przede wszystkim niewielkie i mobilne, a przy tym zabezpieczone przed przypadkowym wywróceniem. Co więcej każde urządzenie tarasowe czy balkonowe musi wyróżniać się wysokim współczynnikiem ochrony IP.

Promienniki elektryczne czy gazowe?

Na rynku można spotkać różne rodzaje promienników. Najpopularniejszy podział dotyczy źródła zasilania i wyróżnia modele:

  • elektryczne,
  • gazowe.

Promienniki elektryczne, jak te dostępne na stronie: https://econovli.pl, to niewielkie i wydajne urządzenia grzewcze, pozwalające na szybkie podniesienie temperatury w danej strefie, zapewniające wygodną regulację kąta i intensywności działania. Spotyka się modele wolnostojące lub wiszące. Ciepło jest odczuwalne niemalże od razu po włączeniu. Do ogrzania większej przestrzeni najczęściej trzeba jednak wykorzystać kilka promienników, zapewniając przy tym dostęp do energii elektrycznej z sieci.

Bardziej niezależnym rozwiązaniem są promienniki gazowe, zazwyczaj w formie parasoli, zasilanych gazem z butli. Pozwala to używać ich w dowolnej przestrzeni – należy tylko pamiętać o zapewnieniu zapasu gazu. Równocześnie są to też konstrukcje dość ciężkie, niezbyt mobilne, przeznaczone do ustawienia w konkretnym miejscu. Wymagają również stabilnego podłoża.

Promienniki a wystrój tarasu – modne aranżacje dla wymagających

Praktyczne i wydajne promienniki ogrodowe potrafią stać się modną dekoracją przydomowej strefy. Niewielkie i dyskretne urządzenia elektryczne, o skrajnie prostej formie, wpisują się w większość aranżacji, nawet na małych i ciasnych balkonach. Można użyć ich w przestrzeniach minimalistycznych, skandynawskich, glamour czy klasycznych.

Promienniki gazowe natomiast to najczęściej dość futurystyczne rozwiązania, stanowiące znaczący element aranżacji. Metalowe modele ciekawie zdobią przestrzenie nowoczesne, choć sprawdzają się również na tarasach industrialnych lub skandynawskich. Sporo inspiracji można znaleźć choćby na: www.domkreator.pl.

Funkcjonalne i ciepłe przydomowe tarasy

Odpowiednie produkty grzewcze są w stanie zapewnić komfort cieplny w przydomowym terenie również w chłodniejsze wieczory. Dzięki promiennikom da się wydajnie i szybko podnieść temperaturę do oczekiwanego poziomu, by znacząco wydłużyć sezon przyjemnej rekreacji na świeżym powietrzu. To opcja praktyczna, wygodna i zdecydowanie wpisująca się w aktualne trendy.