Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


5 dowodów na to, żedębowe biurko elektryczne jest najlepszą inwestycją w siebie i wwystrój

biurko elektryczne
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Każdy, kto chce pracować w domu wydajnie, komfortowo i bezpiecznie, powinien poznać pojęcie ergonomii i wziąć sobie do serca jej zasady. W ideę ergonomicznego stanowiska pracy w 100% wpisuje się biurko elektryczne. Jeśli dodatkowo wybierzesz model z blatem z litego drewna, dokonasz naprawdę udanej inwestycji – w siebie i w wystrój. Mamy na to 5 niepodważalnych dowodów...

  1. Biurko elektryczne umożliwia pracę w trybie sit-stand

Codzienne, kilkugodzinne siedzenie praktycznie w bezruchu to jeden z grzechów głównych pracowników na home office, freelancerów i zapalonych graczy. Popełniając go przez lata, prędzej czy później odpokutujesz problemami z krążeniem, bólami kręgosłupa i innymi dolegliwościami. Dlatego specjaliści z dziedziny ortopedii, fizjoterapii i BHP zalecają osobom pracującym przed komputerem tryb sit-stand, czyli w pozycji siedzącej i stojącej naprzemiennie. Regularna zmiana pozycji w ciągu dnia pozytywnie wpływa na układ ruchu i krążenia, poprawia koncentrację, pozwala utrzymać dobre samopoczucie i sprzyja wyższej produktywności. Trudno wyobrazić sobie lepsze narzędzie do pracy w trybie sit-stand od biurka z funkcją elektrycznej regulacji wysokości blatu. Biurko elektryczne to inwestycja w swoje zdrowie - fizyczne i psychiczne.

  1. Biurko elektryczne jest zawsze dopasowane do użytkownika

Biurko elektryczne to idealne rozwiązanie dla osób, które muszą współdzielić swoje stanowisko pracy z innymi użytkownikami, np. z pozostałymi domownikami. Nowoczesny stelaż pozwala w dosłownie chwilę i bez wysiłku ustawić blat na pożądanej wysokości. Mebel staje się dopasowany do wzrostu konkretnego użytkownika i charakteru wykonywanych przez niego zadań. Dzięki temu praca, nauka czy rozrywka może zawsze przebiegać w przyjaznych warunkach. Na rynku dostępne są biurka z manualną regulacją wysokości blatu, jednak elektryczny stelaż biurkowy jest rozwiązaniem znacznie wygodniejszym i bezpieczniejszym – zwłaszcza w przypadku młodszych użytkowników. Bezpieczeństwo obsługi wzmacnia system antykolizyjny, który w przypadku wykrycia przeszkody zatrzyma blat. Biurko elektryczne to inwestycja nie tylko w siebie, ale również w swoich bliskich. Wysokiej jakości model z solidnym, drewnianym blatem może pozostać w Twojej rodzinie przez pokolenia.

  1. Elektryczne biurko dębowe ma przyjemny, elegancki wygląd

Częstą obawą osób kupujących duże biurko elektryczne do domowej strefy home office jest jego negatywny wpływ na wystrój. Boimy się, że wnętrze stanie się nieprzyjemnie chłodne i zacznie przypominać pokój gracza albo informatyka. Zastanawiamy się też, czy tak spory mebel nie przytłoczy przestrzeni. Jeśli estetyka stanowiska pracy ma dla Ciebie ogromne znaczenie, polecamy biurko dębowe. Blat wykonany z litego drewna dębowego posiada naturalnie ciepły wygląd, jest optymalnie twardy i przyjemny w dotyku. Prezentuje się elegancko i szlachetnie. Biurko z dębowym blatem wzbogaci Twoją aranżację o ergonomiczny mebel oraz o wspaniałą, zawsze modną dekorację. To ponadczasowa inwestycja w wystrój.

  1. Biurko dębowe łatwo dopasować do posiadanej aranżacji

Biurka dębowe, jak większość mebli z naturalnego drewna, bez problemu dają się wkomponować w aranżacje – zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne. Zadanie ułatwiają producenci, którzy oferują różne rodzaje blatów dębowych. Na przykład jeden z polskich producentów, firma Mobiusdesk z Łodzi, tworzy blaty dębowe rustykalne i w klasie AB. Te pierwsze charakteryzują się wyraźnym wyeksponowaniem i wypełnieniem na czarno sęków, spękań i usłojeń. Doskonale pasują do aranżacji loftowych, industrialnych, skandynawskich, japandi i rustykalnych. Natomiast blaty dębowe w klasie AB wyróżniają się gładką, jednolitą powierzchnią, bez rzucających się w oczy „niedoskonałości”. Biurka z takimi blatami sprawdzają się w zasadzie w każdym wystroju.

  1. Każde dębowe biurko elektryczne to rozwiązanie unikatowe

Biurko dębowe docenią osoby, które pragną nadać domowym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Każdy egzemplarz dębowego blatu jest unikatowy - posiada niepowtarzalne usłojenie i barwę, co wynika z naturalnych właściwości drewna. W przypadku biurka zamawianego na wymiar, personalizacji podlegają wszystkie jego elementy: rozmiar, kształt, materiał i kolor blatu, rodzaj stelaża czy wyposażenie dodatkowe. Bo takie biurko możesz od razu wzbogacić o różnego typu dodatki, jak półki, uchwyty, szuflady, listwy, lampki itp. Zyskujesz mebel, którego nie da się skopiować.