Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Basen ogrodowy - czy warto się na niego zdecydować?

kobieta kąpiąca się w basenie
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Zastanawiając się nad własnym basenem w ogrodzie przyjdzie nam rozważyć wiele czynników. Liczy się nie tylko kwestia rozmiaru basenu, ale także jego ułożenia, kształtu, głębokości i wielu innych. Nie da się jednak ukryć że odpoczynek w wodzie w zaciszu własnego ogrodu jest doświadczeniem wartym zachodu. Dlaczego warto zdecydować się na basen przydomowy? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i zakupie?

  1. Basen ogrodowy - czy warto się na niego zdecydować?
  2. Baseny ogrodowe - jak wybrać najlepsze?
  3. Baseny ogrodowe producent - na co uważać projektując miejsce pod basen?

Basen ogrodowy - czy warto się na niego zdecydować?

Kąpiel we własnym basenie ogrodowym to nie lada przyjemność - mamy całą przestrzeń dla siebie, możemy wykorzystać wodę do zabawy, odpoczynku lub treningu i nie musimy płacić za karnet ani nigdzie jechać, aby z niej skorzystać. Projektowanie basenu ogrodowego powinno zacząć się od określenia jego wymiarów i dopasowania ich do powierzchni samego ogrodu. W zależności od kształtu może on również lepiej spełniać swoje zadanie - wersje owalne lub o nietypowym kształcie lepiej sprawdzą się jako strefa relaksu, podczas gdy wybór prostych i podłużnych basenów ogrodowych jest polecany osobom chcącym traktować je jako miejsce do ćwiczeń. 

Baseny ogrodowe - jak wybrać najlepsze?

Wybierając baseny ogrodowe producent powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednymi z najważniejszych są długość, szerokość oraz głębokość. Wpływa to nie tylko na ilość zajmowanego w ogrodzie miejsca, ale również na to, ile będzie kosztować nas jego utrzymanie, jak dużo chemii jednorazowo zużyjemy, a także ile litrów wody będzie trzeba, aby basen zapełnić. Istotna jest także kwestia samego montażu basenu - powinien być on prosty i nie zajmować wiele czasu. Najlepiej, gdybyśmy dali radę go zainstalować w ciągu jednego dnia roboczego. 

Baseny ogrodowe producent - na co uważać projektując miejsce pod basen?

Poszukując idealnego własnego basenu powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, co chcemy w nim robić. Dzięki temu dobór kształtu i głębokości będzie dużo łatwiejszy. Jeżeli nie mamy w ogrodzie drzew, warto również pomyśleć nad tym, czy przydadzą nam się zadaszenia basenowe - dzięki nim będziemy w stanie korzystać z wody nawet w czasie bardzo gorących i słonecznych dni. 

Własny basen w ogrodzie to zdecydowanie bardzo duża atrakcja, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Możemy wykorzystać go na wiele różnych sposobów, a przede wszystkim do woli relaksować się na i w wodzie.