Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Grodzimy naszą działkę rekreacyjną na wsi lub w lesie

ogrodzenie z paneli 3d
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Działka rekreacyjna poza miastem staje się coraz popularniejsza wśród Polaków. Dzięki swojemu położeniu poza miastem jest to popularne miejsce na wypoczynek. Jest to miejsce oddalone od zgiełku cywilizacji. Tutaj możemy doznać tak pożądanego spokojnego wypoczynku. Niestety na naszej działce nie możemy przebywać cały czas, dlatego by chronić naszą działkę musimy ją ogrodzić. Jakie istnieją dobre systemy ogrodzeniowe przydatne w naszym przypadku? Mamy kilka propozycji, poznamy je w poniższym artykule.

Jaką rolę będzie pełnić nasze ogrodzenie?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam lepiej poznać nasze potrzeby. Nasze ogrodzenie musi spełniać kilka funkcji jednocześnie:

  • ogrodzenie ma zapewniać bezpieczeństwo
  • ogrodzenie ma nam zapewniać prywatność
  • ogrodzenie ma utrudniać dostęp do działki niepowołanym osobom w tym złodziejom
  • ogrodzenie ma nas chronić przed dzikimi zwierzętami
  • ogrodzenie ma wyznaczać granice naszej działki ( jeśli stawiamy je wzdłuż jej granicy)

Nasze ogrodzenie powinno mieć także kilka ważnych cech, by służyło nam dobrze i długo

Dobre cechy naszego ogrodzenia działki rekreacyjnej

  • nasze ogrodzenie musi być odporne na korozję
  • nasze ogrodzenie powinno być wykonane z materiałów odpowiedniej jakości
  • nasze ogrodzenie ma być odporne na uszkodzenia mechaniczne

Jakie są popularne typy ogrodzeń i czym się charakteryzują?

1) Ogrodzenie panelowe

Nie jesteśmy stale obecni na działce rekreacyjnej, najczęściej są to weekendy lub święta. Wtedy potrzebne jest ogrodzenie by nikt podczas naszej nieobecności nie wchodził nam na działkę. Ogrodzenie z paneli to dobre, trwałe zabezpieczenie terenu działki. Ogrodzenie panelowe ma trzy cechy wymienione wcześniej, a więc zabezpieczy teren naszej działki, zapewni ochronę prywatności i zaznaczy obszar naszej działki. Warto zaznaczyć, że ogrodzenie panelowe jest najkosztowniejsze spośród popularnych, proponowanych przez nas typów ogrodzeń. Ale też ogrodzenie panelowe ma nowoczesny wygląd, dobrze spełni swoja rolę i będzie nam służyć przez wiele lat ( ale warto dodać, że panele powinny być cynkowane i później malowane proszkowo). Ostatnia zaleta to łatwość montażu, zwłaszcza w porównaniu z ogrodzeniami z siatki ślimakowej

2) Ogrodzenie z siatki ślimakowej

Ogrodzenia z siatek ślimakowych to stare, klasyczne i sprawdzone ogrodzenie w nawet trudnym terenie. Ogrodzenie z siatek ślimakowych spotykamy w mieście i w poza nim. Siatki ślimakowe są tańsze niż ogrodzenie panelowe a to czasem jest poważny atut, jeśli mamy określoną kwotę przeznaczoną na ogrodzenie. Siatka ślimakowa spełni wszystkie warunki dobrego ogrodzenia, a nie będzie tak kosztowna jak ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych. Polecamy siatki i słupki ocynkowane i powlekane lub malowane proszkowo. Takie połączenie skutecznie chroni przed korozją.

3) Ogrodzenie z siatki leśnej

Ten typ ogrodzenia będzie zdecydowanie najtańszy z wszystkich proponowanych. Siatki leśne są dostępne w bardzo bogatej ofercie między innymi w sklepie internetowym Siatkowy.com. Ważną cechą ogrodzenia z siatek leśnych jest niska cena, ale mimo to ogrodzenie z siatek leśnych będzie dobrze spełniać swoja funkcję. Siatki leśne są zawsze ocynkowane, a więc zabezpieczone przed korozją. Siatki leśne najlepiej montować na dostępnych u nasz słupach stalowych od słowackiego producenta Or-Metal.

4) Ogrodzenie z siatki zgrzewanej

Siatki zgrzewane to ostatnia w tym artykule propozycja. Siatki zgrzewane są stosunkowo łatwe w montażu. Podobnie jak siatka leśna. Koszt jest wyższy od siatek leśnych, ale siatki zgrzewane są ocynkowane i powlekane, a więc dobrze zabezpieczone przed korozją. Warto dodać, że siatki zgrzewane są często delikatniejsze niż panele czy siatki ślimakowe.

Bardzo bogatą ofertę różnego rodzaju siatek ogrodzeniowych znajdziecie Państwo w sklepie internetowym Siatkowy.com