Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak długo trwa osuszanie budynku po zalaniu?

powódź
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Osuszanie budynków po zalaniu jest jednym z tych tematów, o których człowiek nie czyta i nie dowiaduje się o nich dopóki niego samego problem ten nie zaczyna dotyczyć. Najczęstszym pytaniem w takich momentach jest: jak długo trwa osuszanie pomieszczeń i osuszanie mieszkania? Prawda jest jednak taka, że temat osuszania jest znacznie szerszy! Co wybrać - osuszanie kondensacyjne czy osuszanie absorpcyjne? Jak w ogóle przebiega cały proces osuszania budynków i gdzie można znaleźć solidnych specjalistów w tej dziedzinie, którzy pozwolą ci na przywrócenie twojego mieszkania do stanu używalności?

  1. Jak długo trwa czynność osuszania budynków po zalaniu?
  2. Osuszanie budynków po zalaniu - jak to się robi, czy można się do tego zabrać samodzielnie?
  3. Gdzie znaleźć dobrych specjalistów w osuszaniu budynków?

Jak długo trwa czynność osuszania budynków po zalaniu?

To, jak długo trwa osuszanie budynku tak naprawdę jest uzależnione od kilku czynników. Przeważnie proces ten może zakończyć się w przeciągu od 10 do 14 dni, ale w okresie zimowym proces osuszania naturalnego może się wydłużyć, ze względu na temperatury panujące na zewnątrz i wpływające na zachowywanie się ścian. Osuszacze kondensacyjne są także wrażliwe na zawilgocenia sąsiadujących ścian oraz na to, jakiej struktury jest posadzka znajdująca się w pomieszczeniu. 

Osuszanie budynków po zalaniu - jak to się robi, czy można się do tego zabrać samodzielnie?

Czynności osuszania są poddawane ściany, podłogi, całe pomieszczenia a nawet kondygnacje. Stosuje się przy tym specjalistyczny sprzęt - osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne. Oprócz tego wykorzystywany jest również separator wody. Niezależnie od tego, jak duży obszar musi zostać osuszony, strategia zawsze jest podobna. Istotną kwestią jest to, aby nie pogłębiać szkód wyrządzonych przez wodę i sprawić, aby szkody nie rozprzestrzeniły się do sąsiadujących ścian, pomieszczeń czy nawet całych kondygnacji. 

Gdzie znaleźć dobrych specjalistów w osuszaniu budynków?

To wiadome, że usuwanie wilgoci wymaga znalezienia dobrych specjalistów, mających już wieloletnie doświadczenie w swojej pracy. Osuszanie mieszkań czy osuszanie ścian samych nie jest prostym zadaniem dlatego też tak istotne jest to, aby zajmowali się tym profesjonaliści. Na szczęście osoby, dla których osuszanie budynków Warszawa to chleb powszedni, można znaleźć z łatwością w internecie. Wystarczy chociażby wejść na stronę https://multidry.com.pl/ i tam sprawdzić, jakie opcje osuszania są możliwe w twoim przypadku.