Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dobrać stoliki do salonu do stylu wnętrza? Poradnik

stolik do salonu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Aby aranżacja wnętrza była spójna, wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać. Mogą zdarzać się dodatki bardziej wyraziste niż inne, jednak sam charakter powinien pozostawać w tym samym tonie. Dlatego przy urządzaniu salonu, poza doborem mebli wypoczynkowych warto także skupić się na tych pomocniczych, które również mają znaczenie. Dzisiaj skupimy się na stolikach kawowych, które są niezbędnym wyposażeniem funkcjonalnego salonu.

Stoliki do salonu to ważny element wystroju wnętrza, który pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Odpowiednio dobrany stolik może stać się centrum uwagi w pokoju dziennym, a jednocześnie służyć jako miejsce na kubek z kawą lub herbatą, książki, kwiaty czy nastrojowe świeczki. W tym artykule przedstawimy poradnik na temat doboru stolików do salonu, w zależności od stylu wnętrza, który dominuje w twoim salonie. Zapraszamy do lektury!

Zestawy stolików do stylu glamour

Styl glamour to połączenie elegancji, przepychu (w większości z umiarem) i luksusu. W tym stylu warto postawić na stoliki wykonane z materiałów wysokiej jakości, takich jak marmur, który niezwykle efektownie wygląda w połączeniu z pozłacanymi nogami czy dodatkami. Oczywiście marmurowe blaty stolików wiążą się z wyższym kosztem, jednak można też postawić na wersję bardziej ekonomiczną, z imitacją marmuru. Takie stoliki też będą wyglądały efektownie!

Naszym zdaniem najciekawszym rozwiązaniem będą zestawy stolików, które różnią się między sobą wielkością i wysokością. Dzięki temu uzyskasz ciekawy efekt wizualny, a jednocześnie funkcjonalność w postaci możliwości wsuwania jednego stolika pod drugi czy tworzenia różnych kompozycji. Zestaw może się składać z 2 lub nawet 3 stolików w przypadku salonów o pokaźnym metrażu.

Szklane blaty i ciekawe kształty w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny to minimalizm, proste linie i funkcjonalność, ale też ciekawe i innowacyjne rozwiązania. W takim wnętrzu doskonale sprawdzą się stoliki z przezroczystymi, szklanymi blatami, które wprowadzą lekkość do całej aranżacji. Stoliki mogą mieć metalowe, chromowane lub drewniane nogi, co pozwala na dopasowanie ich do reszty aranżacji. Warto też zwrócić uwagę na ciekawe kształty blatów i pozwolić sobie na zabawę geometrycznymi kształtami.

Jaki stolik do industrialnego salonu?

We wnętrzach loftowych dominuje surowość, zaczerpnięta prosto z industrialnych fabryk, a także drewniane elementy, które nieco ocieplają te wnętrza i nadają im naturalności. W takim salonie warto postawić na stoliki wykonane z metalu lub drewna, z widocznymi elementami łączeń. W takim wnętrzu warto również zwrócić uwagę na stoliki z kółkami, które umożliwiają łatwe przestawianie, a jednocześnie wpisują się w fabryczny klimat.

Stoliki do salonu w stylu minimalistycznym

Styl minimalistyczny to prostota i funkcjonalność w czystym rozumieniu. W takim wnętrzu warto postawić na stoliki o prostej formie, bez ozdobników i zbędnych dodatków. Doskonałym rozwiązaniem będą stoliki z białych lub czarnych płyt, z nogami z litego drewna. Warto zwrócić uwagę na stoliki z ukrytymi półkami, które pozwalają na schowanie przedmiotów codziennego użytku. Jeśli zależy wam na nieco industrialnym twiście w aranżacji, możecie zdecydować się na proste, czarne stoliki wykonane z metalu.

Drewno w roli głównej do aranżacji skandynawskiej

Jeśli Twoje wnętrze utrzymane jest w stylu skandynawskim, to stolik powinien być wykonany z naturalnego drewna, najlepiej o jasnej barwie. Ważne, aby stolik był wykonany z solidnego drewna, takiego jak np. drewno dębowe czy tęczyna, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. Stolik może mieć prosty, minimalistyczny design, ale równie dobrze może mieć wyraźnie wyeksponowane fragmenty drewna.

https://www.sfmeble.pl