Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czysta klimatyzacja, zdrowy dom: Jak regularne czyszczenie systemu wpływa na jakość powietrza i komfort mieszkania?

Czysta klimatyzacja
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Choć klimatyzacja głównie kojarzy się z wybawieniem podczas podróżowania w upalne dni, to często niezastąpiona jest w nasłonecznionych biurach czy w domach. Trzeba pamiętać o tym, że bez względu na to, gdzie korzystamy z klimatyzacji, to żeby zadbać o dobrą jakość powietrza, konieczne jest regularne czyszczenie i odgrzybianie systemu.

Zanieczyszczona klimatyzacja może prowadzić do chorób układu oddechowego, a nawet do alergii. Wszystko przez patogeny, które namnożyły się w wilgotnym środowisku, a następnie wydobywają się na zewnątrz wraz z chłodnym powietrzem. Dlatego posiadając w domu udogodnienie, jakim jest klimatyzacja, trzeba zaznaczyć w kalendarzu miesiące, w którym przystąpimy do jej czyszczenia. Zaleca się, żeby czyszczenie klimatyzacji w domu wykonywać co najmniej dwa razy w roku – na wiosnę oraz na jesień.

Czyszczenie klimatyzacji w domu a jakość powietrza

W niektórych budynkach funkcjonowanie w upalne dni bez klimatyzacji jest niezwykle uciążliwe. Stąd też osoby mające bardzo nasłonecznione mieszkania albo znajdujące się na ostatniej kondygnacji, często decydują się na klimatyzację. Zapewnia ona komfort i możliwość obniżenia temperatury do dowolnie wybranej przez siebie wartości. Konieczne jest tylko dbanie o regularne czyszczenie urządzenia. W innym razie w powietrzu będą unosiły się drobnoustroje mogące prowadzić do problemów z układem oddechowym, wystąpienia alergii oraz gorszego samopoczucia.

Aby temu zapobiec i zapewnić wysoką jakość powietrza, jakie wdychamy do płuc, należy regularnie czyścić i dezynfekować skraplacz, tace ociekowe, filtry i parowniki. Nie można zapominać również o obudowie klimatyzacji i lamelach wylotu powietrza. Warto podkreślić, że aby wyczyścić klimatyzator, nie trzeba wydawać fortuny na profesjonalną firmę. Można bowiem przeprowadzić czyszczenie klimatyzacji w domu samodzielnie. Doskonale sprawdzą się do tego produkty marki Airok, które wykazują doskonałą skuteczność, a przy tym dostępne są zarówno w wersji zapachowej, jak również z dodatkiem nanocząsteczek srebra, mających za zadanie blokowanie rozwoju drobnoustrojów.

Sposoby na domowe czyszczenie klimatyzacji

Nigdy dotąd nie czyściłeś klimatyzacji i nie wiesz, na jaki preparat się zdecydować? Z oferty marki Airok zamówić można gotowe płyny oraz pianki w aerozolu z aplikatorem, zapewniającym łatwe i sprawne użycie tych innowacyjnych środków do domowego czyszczenia klimatyzacji. Kolejnym produktem, który skutecznie oczyszcza urządzenie, jest koncentrat, który należy rozrobić z wodą w odpowiednich proporcjach. Wśród asortymentu, jakim jest chemia do klimatyzacji, dużym zainteresowaniem cieszy się też pianka bezzapachowa z aktywatorem chemicznego niszczenia nieprzyjemnej woni wydobywającej się z klimatyzatora, a także preparat w aerozolu mający za zadanie usuwanie nawet intensywnego brudu, jaki zgromadził się na płytkach lameli parownika.

Czysta klimatyzacja to wysokiej jakości powietrze zapewniające zdrowie i dobre samopoczucie. Zamów chemię do klimatyzacji marki Airok i zadbaj o siebie oraz resztę domowników!