Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Popularne i tanie ogrodzenia panelowe

ogrodzenie panelowe
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Zamontowanie ogrodzenia panelowego, to szybki i łatwy sposób na to, by ogrodzić wybrany teren. Ogrodzenie z paneli wykonane może być z różnych materiałów. Wybór materiału zależy między innymi od tego, czy zależy nam na całkowitym odcięciu terenu od czyichś oczu, czy też na samym zasygnalizowaniu, że teren ten jest prywatną własnością, na którą nie wolno wchodzić.

Co warto wiedzieć o tego rodzaju ogrodzeniu, by wybrać najlepszy model do swojej posesji?

Z jakich materiałów wykonuje się ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenie  panelowe zazwyczaj wykonane jest z metalowej siatki, chodź bywają także ogrodzenia panelowe wykonane całkowicie lub częściowo z drewna. Materiał, z jakiego wykonana jest siatka w tym rodzaju ogrodzenia, to zazwyczaj wysokiej jakości stal. 

Jaki materiał wybrać?

Ogrodzenie wykonane z drewna niewątpliwie zapewnia większą prywatność. Wybierając ogrodzenie metalowe można jednak również zadbać o ten aspekt.

Panele ogrodzeniowe wykonane z metalu, to wprawdzie przezierna metalowa siatka, płoty metalowe uzupełnić jednak można o wieloletnie ogrodowe rośliny, które skutecznie odgrodzą prywatny teren od ciekawskich oczu.

Sposób montowania ogrodzenia metalowego 

Ogrodzenie panelowe montuje się na betonowych podkładach, zwanych podmurówką. Podmurówka wykonana jest z betonu. Firmy zajmujące się sprzedażą tego typu ogrodzeń zapewniają całkowity serwis, to znaczy nie tylko dostarczają wszystkie komponenty ogrodzenia, ale także oferują montaż ogrodzenia panelowego w podłożu. Taką firmą jest na przykład firma Eurofance. To producent ogrodzeń panelowych oferujący nie tylko usługę dostarczenia wraz z montażem. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że firma Eurofance oferuje komponenty bardzo starannie zabezpieczone przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Ogrodzenie wraz z bramą wjazdową i furtką

Decydując o rodzaju ogrodzenia warto również przemyśleć kwestię zamontowania furtki lub bramy wjazdowej. By uzyskać odpowiedni efekt estetyczny, warto oczywiście wybrać furtkę lub bramę o takim samym wzorze jak ogrodzenie. Oferując ogrodzenia panelowe producent zapewnia komponenty do wykonania ogrodzenia w całości, tak, by wjazd do posesji wraz z otoczeniem domu prezentowały się harmonijnie.

Bramy wjazdowe mogę być uchylne lub przesuwane. Daje to możliwość dokładnego dopasowania bramy do tego, jak zaprojektowany jest wjazd do posesji.

Ile kosztuje ogrodzenie panelowe ?

Płot panelowy do rozwiązanie stosunkowo tanie. Wśród producentów produkujących tanie ogrodzenia panelowe cennik ustalany jest w taki sposób, by stosunek ceny do jakości byl możliwie jak najbardziej korzystny. Ogrodzenia nowoczesne wykonane są ze sprawdzonych, jakościowych materiałów, dzięki czemu są odporne na działanie wilgoci czy niskich temperatur. 

Montaż ogrodzenia panelowego cena

Cena ogrodzenia panelowego zazwyczaj wyliczana jest za metr kwadratowy. Cena metra kwadratowego ogrodzenia to koszt od kilkudziesięciu złotych, łącznie z podmurówką koszt ogrodzenia panelowego powinien wynieść ok.100 -120 zł za metr bieżący na terenie Warszawy / Legionowa.

Cena zamontowania ogrodzenia, to koszt zależny od rodzaju podmurówki, a także od zakresu zamówionej usługi.

Zamówić można również same komponenty ogrodzenia, by później zamontować je samodzielnie, bądź też usługę samego montażu. Warto jednak rozważyć zamówienie usługi całościowej.