Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie maszyny są przydatne w ogrodzie?

traktor ogrodowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Pielęgnacja ogrodu jest niezwykle przyjemna, lecz również bardzo wymagająca. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup różnego rodzaju maszyn, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Sprawdź, które z nich, warto jest posiadać.

Mieszkasz na gospodarstwie? Użyj maszyny rolniczej

Właściciele dużych gospodarstw, zwłaszcza gospodarstw rolnych, codziennej pracy na polu i w ogrodzie, nie wyobrażają sobie bez pomocy traktora. Dzięki niemu mogą np. pługować ziemię, a to doskonały sposób na przygotowanie jej do siewu. Wiele osób w swoich ogrodach sadzi warzywa i owoce, a te nie urosną na zanieczyszczonej, ciężkiej ziemi. W takich sytuacjach traktor może okazać się bardzo przydatny. Aby maszyna każdego roku była sprawna i gotowa do pracy, nie powinniśmy zapominać o regularnej wymianie filtrów. Na szczęście, można kupić je online, bez konieczności odwiedzania sklepów stacjonarnych. Warto skorzystać z tej oferty – https://agro-filtry.pl/filtry/lifter-pramac.

Utrzymaj ogród w dobrej kondycji

W każdym ogrodzie nie może zabraknąć, takich maszyn jak:

  • kosiarka do trawy – to podstawowe narzędzie, bez którego nie można się obejść, posiadając ogród. Dzięki kosiarce możliwe jest szybkie i bezproblemowe koszenie trawy. Na rynku dostępne są różnego rodzaju kosiarki m.in. ręczne, elektryczne i spalinowe.

  • glebogryzarka – dzięki tej maszynie, możliwe jest wyrównywanie i spulchnianie gleby. Jeśli chcesz, aby Twój ogród był pełen roślin, owoców i warzyw, jednak do tej pory nie udało Ci się utrzymać żadnej uprawy, to prawdopodobnie jest to wina gleby. Za pomocą glebogryzarki, ziemia jest rozdrabniana i mieszana z warstwą dolną. Dzięki temu, do gleby dostaje się powietrze, woda i składniki odżywcze. Staje się ona pulchna i ma korzystny wpływ na uprawy.

  • wertykulator – to maszyna służąca do usuwania mchu oraz resztek roślinnych z trawnika. Dzięki wertykulatorowi z podłoża usuwane są martwe resztki roślin, dzięki czemu trawa lepiej oddycha, a sam trawnik jest czysty. W Twoim ogrodzie zalegają liście, mech, chwasty bądź skoszona trawa? Koniecznie zainwestuj w wertykulator. To koszt zaledwie kilkuset złotych. Dzięki temu narzędziu będziesz mógł cieszyć się czystą i zadbaną trawą w swoim ogrodzie.

  • traktor ogrodowy – to idealne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli dużych ogrodów. Ta jedna maszyna ma wiele do zaoferowania. Może pomagać zarówno w uprawie ogrodu, jak i w spulchnianiu gleby czy odchwaszczaniu. Tego rodzaju sprzęt sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, lecz także na działce i w szklarni. Choć cena traktora ogrodowego wynosi zazwyczaj kilka tysięcy złotych, to wiele osób decyduje się na jego zakup, głównie ze względu na jego funkcjonalność.

Praca w ogrodzie dla wielu osób to nie lada wyzwanie. Co więcej, o ogród trzeba dbać regularnie. Wystarczy kilka tygodni bez prac ogrodowych, aby zapanował w nim chaos. W każdym ogrodzie nie może zabraknąć podstawowych narzędzi, takich jak łopata, haczka czy grabie, jednak aby utrzymać ogród w dobrej kondycji, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwi pracę. Wiele osób zakup maszyn traktuje jako prawdziwą inwestycję, ale nie zapominajmy, że trzeba dbać także o jej części. Nic dziwnego, znacznie ułatwiają one pracę, a po ich zastosowaniu, bardzo szybko widać efekty.