Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak stworzyć nowoczesne i funkcjonalne wnętrza?

projektowanie wnętrz
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Poszukiwanie sprytnych rozwiązań, które mają na celu oszczędzanie przestrzeni, ułatwienie poruszania się po mieszkaniu oraz zwiększenie funkcjonalności, nie jest żadną nowością w branży projektowania wnętrz. Z biegiem czasu udoskonalono jedynie rozwiązania technologiczne, dzięki którym przedmioty i meble mogą być nie tylko praktyczne, ale również stylowe i piękne. Jak uzyskać taki efekt w swoim mieszkaniu, biurze czy hotelu?

Dostrzeż potencjał swojego lokalu!

Warto wykorzystywać to, co jest atutem danego miejsca, niejako eksponując te cechy. Przykładowo – duże okna dostarczające w ciągu dnia mnóstwa światła sprawiają, że możesz stworzyć w pomieszczeniu idealne miejsce do życia dla pięknych roślin doniczkowych, ulokowanych w jego różnych miejscach – na ziemi, na ozdobnych konsolach, parapetach i w kwietnikach. Zaokrąglona ściana, zamiast być problemem może stać się świetnym miejscem do zaaranżowania przytulnego kącika do wypoczynku z robioną pod wymiar sofą. Belki sufitowe lub czerwoną cegłę na ścianie warto odsłonić i doprowadzić do idealnego stanu, aby to one nadały specyficznego klimatu i podyktowały styl aranżacji pokoju. Dobry projektant wnętrz w województwie śląskim wykorzysta takie drobne niuanse, aby pokazać Ci wizualizację projektu, którym sam się zachwycisz – choć może nawet wcześniej uznałeś swój dom za wyjątkowo trudny do urządzenia.

Niweluj wady lub braki przy pomocy współczesnych rozwiązań

Bardzo wąska sypialnia może stać się klimatycznym miejscem do wypoczynku, jeśli umieścisz w niej łóżko kontynentalne zajmujące niemal całą szerokość wnętrza, a zamiast stolika nocnego zastosujesz oświetlenie mocowane do ściany i wąskie półeczki wzdłuż nich. Drewniana klapa prowadząca do piwnicy odrestaurowana i pomalowana w ciekawy kolor może stać się oryginalną ozdobą podłogi przedpokoju lub kuchni. Wysokie stropy w kamienicach są idealne dla tworzenia podwieszanych sufitów, antresoli, czy umieszczania na nich ozdobnych, dużych i nisko zwisających żyrandoli.

Jakie meble wybierać do nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz?

Zdecyduj się na wielofunkcyjne rozwiązania, takie jak narożnik z funkcją spania, czy szafa do przedpokoju z tapicerowanym siedziskiem, aby uzyskać maksimum użyteczności przy niewielkim nakładzie finansowym i ograniczonych możliwościach metrażowych. Postaw na fotel z podnóżkiem i funkcją relaks w salonie, by zyskać idealne miejsce do wypoczynku w pojedynkę. Wybieraj meble do przechowywania ze specjalnym systemem żaluzji otwieranych w pionie lub poziomie albo klasyczne szafy z drzwiami przesuwnymi, aby nie ograniczać przestrzeni w małych wnętrzach, po otwarciu szafki. Najlepszym wyborem, jeśli nie wiesz, od czego zacząć przy aranżacji wnętrza, jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta. Odciąży Cię on od myślenia o nowoczesnych meblach i akcesoriach, i może podpowiedzieć wiele ciekawych rozwiązań, których być może dotąd nie znałeś, a które idealnie sprawdzą się właśnie w Twoim domu.