Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Parasole ogrodowe – jakie modele najlepiej wybrać?

parasol ogrodowy na taras
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Parasole ogrodowe to rewelacyjne rozwiązanie, które warto wykorzystać, planując przestrzeń przy hotelowym basenie lub ogródek plenerowy w restauracji, kawiarni czy lodziarni. Są ważną częścią aranżacji każdej zewnętrznej części wypoczynkowej, ponieważ zapewniają cień i ochronę przed słońcem, deszczem i innymi czynnikami pogodowymi. Jakie parasole wybrać, aby jak najlepiej zadbać o komfort swoich gości?

Wybór parasola ogrodowego

Przede wszystkim, wybierając parasol ogrodowy do hotelu czy restauracji, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz wytrzymałość. Powinien być wykonany z trwałych materiałów, takich jak aluminium lub stopy metali, aby wytrzymał eksploatację w warunkach zewnętrznych. Na rynku możemy znaleźć wiele parasoli ogrodowych różniących się od siebie materiałami, kolorami, rozmiarami i wzorami. Dzięki temu hotele i restauracje mogą wybrać idealne modele pasujące do estetyki obiektu i stworzyć wyjątkową aranżację, która na długo zostanie w pamięci gości. Parasol ogrodowy duży i rozkładany, a może mały i okrągły? Wszystko zależy od indywidualnego gustu i potrzeb danego lokalu.

Parasole teleskopowe

Kiedy goście siedzą na zewnątrz, chcą cieszyć się świeżym powietrzem bez narażania się na ostre promienie słoneczne lub zmoczenie podczas deszczu. Atrakcyjną opcją są parasole teleskopowe – stanowią rozwiązanie tego problemu, umożliwiając klientom wygodne spożywanie posiłków i napojów, a także całodniowy relaks np. w strefie basenowej. To jedne z nielicznych modeli, które pojedynczo mogą zapewnić nawet 36 m2 zadaszenia. Ponadto gwarantują poczucie prywatności i intymności, dzięki czemu klienci czują się swobodniej. Zakup wysokiej jakości modeli to inwestycja, która z pewnością zwróci się w postaci zadowolenia gości i wzmocnienia pozytywnego wizerunku danego obiektu.

Coś więcej niż parasol ogrodowy!

Dla osób, poszukujących oryginalnego rodzaju zadaszenia, które nie tylko wzbogaci scenerię hotelu, spa czy ogródka plenerowego w restauracji, ale również pomoże oszczędzić energię, szczególnie polecamy designerskie pergole COSMO, dostępne m.in. w asortymencie marki HAGEA. Są wykonane z wysokiej jakości tkanin akrylowych odpornych na wodę, silny wiatr i blaknięcie. Zapewniają ochronę przed promieniami UV, a dzięki wytrzymałej ramie cechują się także wyjątkową trwałością przez wiele sezonów. Co więcej, pergola przekształcała światło słoneczne w energię za pośrednictwem paneli słonecznych. Dzięki temu zasila oświetlenie LED i pozwala stworzyć cudowny klimat, szczególnie w długie, letnie wieczory spędzone na świeżym powietrzu.

Parasole ogrodowe zapewniają ochronę przed zmienną pogodą i pozwalają stworzyć klimatyczne miejsce odpoczynku w cieniu, gwarantując klientom maksymalny komfort i wygodę. Są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu każdy może wybrać idealny model pasujący do jego estetyki i oczekiwań. Inwestując w parasole ogrodowe, można znacząco poprawić wrażenia klientów i urządzić dla nich wyjątkową przestrzeń na zewnątrz.

Źródło: Run The Brand