Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać najlepszą patelnię do smażenia?

patelnia do smażenia
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Gotowanie, by mogło być zdrowe i przyjemne, wymaga odpowiednich naczyń i wyposażenia. Smażenie jest wyjątkowo istotną kwestią w kuchni, więc to, jakiej patelni użyjemy, będzie miało duże znaczenie dla rodzaju przyrządzanego posiłku i jego smaku.

Nowoczesne rozwiązania w Twojej kuchni

Trudno wskazać patelnię, która byłaby jedyną najlepszą opcją w kuchni. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i uprzedzenia związane z tym naczyniem. Stosując jeden rodzaj patelni, często przywiązujemy się do niego na tyle, że podejrzliwie podchodzimy do nowoczesnych modeli, wykonywanych z ulepszonych materiałów. Jednak może się okazać, że wypróbowując na przykład patelnie teflonowe, porzucimy przywiązanie do starej patelni po mamie czy babci. Zdecydowanie największą zaletą teflonu jest to, że podczas smażenia nic do niego nie przywiera i się nie przypala, nawet przy użyciu znikomej ilości oleju. Sprawia to, że posiłki są zdrowsze i łatwiej się je przyrządza.

Jak używać teflonu?

Wygoda w korzystaniu z patelni teflonowej i możliwość przyrządzania dietetycznych posiłków beztłuszczowych to nie wszystkie jej zalety. Warto mieć na uwadze, że jest to bardzo solidny i trwały rodzaj patelni, więc możemy mieć pewność, że taki zakup będzie na lata. Jednak należy pamiętać, że żeby tak było, należy odpowiednio z niej korzystać. Smażąc na patelni teflonowej, należy korzystać z drewnianych lub plastikowych łyżek i innych przyborów, by nie uszkodzić wierzchniej warstwy. Prawidłowo używana patelnia wystarczy na bardzo długo.

Duża czy mała?

Wybór patelni powinien mieć przede wszystkim na względzie jej zastosowanie. Czasami używamy jej do podsmażenia cebulki czy rozpuszczenia masła, a czasem służy jako główne naczynie do przygotowania posiłku. Dlatego warto zaopatrzyć się w patelnie o różnych rozmiarach, co pozwoli na swobodne wykorzystanie ich do różnych celów. Niezależnie jednak jakiej wielkości patelnię potrzebujemy, możemy w każdym przypadku postawić na tę z teflonu.

Coś nietuzinkowego

Dość charakterystycznym rodzajem patelni są patelnie grillowe. W sklepie radochygospochy.pl jest ich szeroki wybór, gdzie znajdziemy modele z różnych materiałów, jak granit czy żeliwo. Tego typu patelnia będzie dedykowana szczególnie osobom, które lubią grillowane jedzenie, ale niekoniecznie chcą czuć zapach towarzyszący grillowaniu lub spożywać duże ilości tłuszczu. Wysokiej jakości odpowiednia powłoka patelń pozwala na praktycznie beztłuszczowe smażenie. Wykorzystanie w kuchni patelni grillowej może być ciekawym odkryciem dla osób, które nie miały dotąd z nią styczności. Staje się ona coraz popularniejszym wyposażeniem kuchennym, więc warto wzbogacić o nią swój zestaw patelni, co pozwoli na przyrządzanie nietuzinkowych i ciekawszych potraw.

Wysokiej jakości patelnia z odpowiedniego materiału przyczyni się do zdrowszego i prostszego smażenia. Warto jednak poza zwykłymi modelami patelni zwrócić też uwagę na unowocześnione modele jak te grillowe. Mogą one nas zainspirować do odkrycia nowych smaków i potraw.