Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile kosztuje zestaw do monitoringu domu?

monitoring domu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Zestawy do monitoringu domu cieszą się coraz większą popularnością. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ w ten sposób dba się o bezpieczeństwo własne i zgromadzonego mienia. W co jednak zainwestować oszczędności i ile pieniędzy mogą pochłonąć z domowego budżetu tego typu inwestycje?

Zabezpieczenie domu - jakie elementy i systemy rozważyć w pierwszej kolejności?

Dom można zabezpieczyć na wiele różnych sposobów, ale zdecydowanie najważniejsze jest to, aby były to elementy i systemy pochodzące od uznanych producentów, gwarantujące niezawodną pracę. Kluczową rolę odgrywają w tym wszystkim:

  • ogrodzenia - tworzone z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów, tak aby trudno było je w jakikolwiek sposób sforsować,
  • drzwi i okna antywłamaniowe - jedno z najlepszych zabezpieczeń przed ewentualną kradzieżą,
  • alarm - poinformuje właściciela nieruchomości oraz agencję ochrony o tym, iż na terenie budynku znalazła się jakaś obca osoba i trzeba zainterweniować,
  • kamery obrotowe IP - powinny być zamontowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. To skuteczny "odstraszacz" przed potencjalnymi włamywaczami.

Na ogrodzeniach, drzwiach, oknach, alarmach i kamerach nie powinno się oszczędzać. To przecież doskonałe zabezpieczenie przed utratą mienia oraz gwarancja większego komfortu psychicznego, np. przy wyjeździe służbowym lub rekreacyjnym.

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na kompleksowe zabezpieczenie domu?

Pozostało zastanowić się nad tym, ile tak właściwie pieniędzy trzeba przeznaczyć na kompleksowe zabezpieczenie domu? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, bo wiele będzie zależało od tego, z jakich systemów będą korzystać właściciele nieruchomości oraz jak duża jest to posesja. Sama kamera do monitoringu nie powinna być dla zainteresowanych osób większym wydatkiem (kilkaset złotych), ale zwykle trzeba się wyposażyć w przynajmniej kilka takich kamer, a do tego należy dorzucić koszty związane z zaprojektowaniem systemu alarmowego, przygotowaniem instalacji elektrycznej oraz montażem zamówionego zestawu. Już samo to pochłonie z konta klienta kilka tysięcy złotych.

Montaż kompleksowego zabezpieczenia domu przed włamaniem możesz zlecić fachowcom w bazie instalatorów Montuj.to

montuj.to

Jeśli ktoś chce sobie zagwarantować większy spokój powinien zainwestować we wszystkie wspomniane wyżej elementy i systemy (nie tylko w kamery). Warto na to przygotować kilkanaście tysięcy złotych. To kusząca opcja przede wszystkim dla tych osób, które we własnych domach przechowują cenne przedmioty i sprzęty, ale też ważne dokumenty. Nieodpowiednio zabezpieczony dom to gratka dla włamywacza, dlatego należy się przed tym ustrzec.