Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowoczesna biel zawsze w modzie

mieszkanie w bieli
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dawniej bielone ściany uznawano za najprostszy sposób zadbania o wystrój wnętrza. Dziś jednak wybór koloru białego to staranna i czasochłonna decyzja, gdyż każdy szczegół może wpłynąć na odbiór bieli. W dzisiejszym artykule doradzamy, w jaki sposób stworzyć piękne i nowoczesne wnętrze z białym kolorem w roli głównej.

Biel bieli nierówna

Wiele osób, słysząc o pomyśle urządzenia mieszkania w bieli, wskazuje, że jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie, a biel tworzy wrażenie „szpitalnej przestrzeni”. Oczywiście takie myślenie wynika przede wszystkim z nieznajomości świata barw i dekoratorskiego kunsztu.

Dziś biel to setki odcieni, które nie tylko zaskakują wyrazistą jasnością, ale są również przytulne, ciepłe. Śmietankowy czy waniliowy kolor różnie się znacząco od porcelanowej bieli, prawda? Nie zawsze więc wybrana przez nas farba, tapeta czy akcesoria będą raziły olśniewającą bielą. To, jaki odcień bieli wybierzemy, zależy od naszych preferencji, budowy wnętrza czy określonego stylu, który chcemy podkreślić. Co więcej, nie musisz decydować się na pomieszczenie od podłogi po sufit zdominowanego przez biel. Białe akcenty to również doskonały sposób na nowoczesną aranżację. Tak więc odczarujmy stereotypowe myślenie, poznając paletę odcieni koloru białego przed podróżą do sklepu wnętrzarskiego.

Nie tylko ściany mogą w nowoczesnym wnętrzu zaskakiwać bielą. To także sztukateria, które zaakcentuje kolor, nie przytłaczając wnętrza. Jeśli lubisz kolor biały, może zdecydujesz się na modne listwy przypodłogowe w tym kolorze. Spójrz np. na takie wykończenie podłogi i ścian: https://akre.pl/category/listwy-przypodlogowe-biale. Zobacz, jak wiele rozmiarów, wzorów i modeli listew możesz znaleźć w jednym miejscu. Tak szeroki wybór pozwoli ci odmienić wnętrze, dbając jednocześnie o stan podłóg, ścian przy jednoczesnym zasłonięciu szczeliny dylatacyjnej.

Białe (nie)praktyczne meble?

Spokój bieli, jej harmonijny wygląd to definicja minimalistycznej elegancji. Co więcej, biały jest kolorem, który uwypukli to, co wokół niego. Dlatego też coraz popularniejsze stają się białe witryny czy biblioteczki, które podkreślą kolekcję książek lub cenną zastawę.

Wiele osób wybiera również białe meble do sypialni. Biel, jak już wspominaliśmy, uspokaja, wycisza, pozwala na odpoczynek. Dlatego białe ramy łózka, szafki nocne w bieli w otoczeniu stonowanej aranżacji mogą pozytywnie wpłynąć na nasz sen.

Uspokajająca i nienachalna stylistyka białych wnętrz to także doskonały sposób, by stworzyć optymalną przestrzeń pracy. Białe biurko i krzesła w otoczeniu regałów w bieli czy jasnych kolorach pozwoli zebrać myśli, nie zaburzy koncentracji.

Coraz częściej możemy zauważyć białe meble w kuchni. Jest to swoisty pstryczek w noc wszystkich tych osób, które uważają, że biel nie jest praktycznym wyborem do pomieszczeń kuchennych. Tymczasem współczesne białe meble do kuchni najczęściej posiadają specjalną powłokę, w tym lakier, które są proste w czyszczeniu, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Wystarczy kilka ruchów mokrą ściereczką, by cieszyć się nieskazitelną bielą modnej i nowoczesnej kuchni.

Biel, jak widzimy, niejedno ma imię. To od wyboru konkretnych rozwiązań zależy czy stworzymy modną i spójną aranżację czy biały koszmar dekoratorów wnętrz. Warto jednak łamać stereotypy, by wydobyć z bieli cały jej potencjał.