Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zamówić dobrą moskitierę na wymiar do nietypowego okna?

moskitiera okienna
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Moskitiery, by dobrze funkcjonowały, muszą być dobrane na odpowiedni wymiar okna. Rozmiary okien nie zawsze są standardowe - mogą mieć różne rozmiary lub kształt, przykładowo, łukowy, trójkątny lub okrągły. Produktów odpowiadającym takim parametrom nie kupimy od ręki w markecie, dlatego warto zamówić je u producenta tworzącego moskitiery na życzenie klienta. Dedykowane moskitiery będą idealnie dopasowane do okna, co oznacza, że są będą skuteczne w ochronie przed owadami. Dzięki temu nie ma potrzeby martwić się o luki czy szczeliny, przez które do pomieszczenia mogą wpaść komary czy muchy.

Z czego zrobione są moskitiery?

Moskitiery składają się z siatek, które są przymocowane do ramy przytwierdzonej do okna lub drzwi balkonowych. Siatki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metalowe druty, tworzywa sztuczne, włókna szklane lub poliestrowe. Moskitiery mogą być dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a także mogą być dopasowane do różnych rodzajów okien, drzwi czy nawet do łóżek.

Jak zmierzyć okna przed zakupem moskitier?

Dobór odpowiednich moskitier wymaga trzech wymiarów - wysokości, szerokości i grubości okna. By zmierzyć szerokość okna, wystarczy policzyć odległość od ramy do ramy. Z kolei dokładną wysokość okna mierzymy od górnego punktu ramy do dolnego punktu ramy. Kształt okna jest równie ważny - jeśli okno jest prostokątne, łukowe, trójkątne lub ma inny nietypowy kształt, być może konieczne będzie wykonanie specjalnych pomiarów. Od kształtu i dokładnych parametrów okna zależą możliwości montażu. Zdecyduj, jaki rodzaj montażu chcesz zastosować w swoich oknach, czyli czy moskitiera ma być montowana na stałe, czy może mieć regulowany montaż. 

Moskitiery na wymiar - gdzie kupić?

Pomiar okien przed zakupem moskitier jest niezwykle ważny, aby zapewnić właściwe dopasowanie siatki do okna i zapewnić skuteczną ochronę przed owadami. Dlatego, zalecamy, aby pomiar wykonał specjalista, który posiada odpowiednie narzędzia oraz wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Specjalista dokładnie zmierzy okno, uwzględniając wszelkie nieregularności, takie jak wystające elementy czy skosy. Dzięki temu zamówiona moskitiera będzie idealnie dopasowana do okna, a jej montaż będzie łatwy i bezproblemowy. Jeśli szukasz wysokiej jakości moskitier, warto zwrócić uwagę na producentów, którzy mają doświadczenie w branży i oferują produkty najwyższej jakości. Jednym z takich producentów jest firma ProHaus Zabrze, która specjalizuje się w produkcji moskitier na wymiar. By zamówić moskitiery, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej producenta i poczekać na wiadomość sprzedawcy, który wskaże najlepsze rozwiązanie do Twojego domu.