Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie wzory pościeli są teraz na topie?

pościel geometryczna
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Odpowiednie kolorystyka oraz wzornictwo to obok materiału główny czynnik, którym kierujemy się kupując pościel do sypialni. Wzornictwo zmienia się każdego sezonu, aktualnie popularne są motywy geometryczne i botaniczne. Jeśli jesteś ciekaw do jakich sypialni pasuje taka pościel to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Do jakiej sypialni pasuje pościel geometryczna?

Wzory geometryczne to przede wszystkim wszelkiego rodzaju kratki, linie, kropki lub trójkąty. Takie motywy często wykorzystywane są w aranżacji nowoczesnych sypialni, warto jednak zwrócić uwagę czy wzór i kolor jest krzykliwy, nowoczesny styl lubi minimalizm, i właśnie dlatego jeśli planujemy urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym, powinniśmy wybrać delikatnie zdobiony komplet. Wzory geometryczne mogą również zostać wykorzystana w sypialniach klasycznych, beżowe lub brązowe kratki są eleganckie, podkreślą wykwintny wystrój pomieszczenia. Taka pościel świetnie sprawdzi się również w sypialni młodzieżowej, figury geometryczne, linie i kropki podkreślą dynamiczny wystrój sypialni urządzonej dla nastolatka. Tutaj zobaczysz przykładowe pościele geometryczne - https://i-posciel.pl/posciel-geometryczna

Jaki kolor pościeli wybrać?

Kolor pościeli jest sprawą indywidualną, warto jednak stosować się do kilku reguł, dzięki, którym zachowasz harmonię w sypialni. Kolor pościeli może być dobrany pod kolor całego pomieszczenia, przykładowo jeśli ściany w sypialni są żółte, to dobierz pościel w podobnym kolorze. Możesz zastosować zasadę kontrastu, czyli wybrać kolor przeciwny, np. pomarańczowe ściany i niebieska pościel. W sypialni chcemy się czuć wygodnie, dlatego nie zapominaj o głównym czynniku czyli swoim guście, jeśli lubisz ciemne barwy, zaaranżuj sypialnię w zgodzie z własnym upodobaniem.

pościel w kratkę

Zdjęcie pochodzi ze strony - https://i-posciel.pl/posciel-w-kratke

Na co zwrócić uwagę wybierając pościel po za wzorem?

Aspekt wizualny pościeli jest bardzo ważny, przecież chcemy cieszyć oko patrząc na naszą sypialnię. Nic nam jednak po ładnej pościeli jeśli będzie ona niewygodna. Pościel powinna być przewiewna oraz delikatna, to znaczy nie można podrażniać naszej skóry. Wybierając komplet sprawdź jego skład, najlepiej wypadają pościele z bawełny, ich cena nie jest wygórowana, a materiał jest bezpieczny w użytkowaniu.

Kolejną cechą, którą należy wziąć pod uwagę jest rozmiar pościeli. Na naszym rynku kołdry i pościele mają takie same rozmiary, więc nie ma większego problemu z dobraniem odpowiedniej poszewki do kołdry. Pamiętaj jeśli będzie ona zbyt duża, kołdra może się przesuwać w nocy, a materiał rolować.