Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Bateria prysznicowa z deszczownicą, czy słuchawka - na co się zdecydować?

Bateria prysznicowa z deszczownicą
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Relaksująca kąpiel pod prysznicem potrafi skutecznie odprężyć. Działa bowiem kojąco nie tylko na nasze samopoczucie, ale również okazuje się zbawienna dla mięśni osób wykonujących prace fizyczne lub prowadzących aktywny tryb życia. Na pełnię doznań, płynącą z brania prysznica, wpływa m.in. wybór odpowiedniego natrysku. Wybierając baterię prysznicową z deszczownicą lub tradycyjną baterię ze słuchawką, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również funkcjonalnością poszczególnych modeli. Jakie są wady i zalety deszczownicy? Na co zwrócić uwagę wybierając ten produkt? Kiedy lepiej sprawdzi się bateria ze słuchawką? Odpowiedzi na te oraz inne pytania dotyczące tej ważnej części armatury w łazience, znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Bateria prysznicowa z deszczownicą – zalety i wady

Producenci armatury łazienkowej wiedzą, że obecnie kąpiel utożsamiana jest z czasem dla siebie, relaksem oraz odpoczynkiem po całym dniu w pracy lub w szkole. W związku z tym powstają różne ciekawe rozwiązania mające na celu urozmaicenie tego procesu. Jednym z takich udogodnień jest deszczownica. Czym właściwie jest ten produkt? To element prysznica, który dzięki swojej budowie rozprasza wodę w taki sposób, by imitowała ona deszcz. Przeważnie deszczownica jest dostępna w kształcie koła lub kwadratu, jednak istnieje także możliwość stworzenia indywidualnego rozwiązania pod potrzeby klienta.

Osoby, które regularnie korzystają z deszczownicy zwracają uwagę na ogromny komfort związany z używaniem tego produktu. Wynika on z tego, że biorąc kąpiel z użyciem deszczownicy, obydwie ręce mamy wolne. Ta kwestia może być szczególnie istotna dla osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych, ponieważ łatwiej im wtedy podeprzeć się jedną dłonią w celu utrzymania równowagi. W przypadku baterii z tradycyjną słuchawką nie jest to możliwe. Nie sposób również nie wspomnieć o tym, że obecnie produkowane deszczownice dodają designerskiego klimatu całej łazience i tworzą bardziej luksusową przestrzeń.

Największą wadą deszczownicy jest to, że z jej użyciem ciężko wziąć kąpiel bez jednoczesnego zmoczenia głowy. Włosy można oczywiście ochronić przed wilgocią z pomocą czepków prysznicowych, jednak nie dla wszystkich to rozwiązanie będzie komfortowe. Równie często pojawiającym się zarzutem wobec baterii prysznicowej z deszczownicą, jest cena takiego produktu. Do niemałej kwoty za sam element armatury należy również doliczyć koszty związane z instalacją wybranego modelu.

Na to zwróć uwagę wybierając baterię prysznicową z deszczownicą!

Istnieje kilka ważnych kwestii, które należy uwzględnić wybierając baterię prysznicową z deszczownicą. Przede wszystkim weź pod uwagę wymiary Twojej kabiny prysznicowej. W przypadku mniejszych przestrzeni zalecany jest wybór deszczownicy o maksymalnej średnicy 20 cm. Jeśli jednak kabina prysznicowa w Twojej łazience ma większe wymiary, spokojnie możesz do niej dobrać produkt o średnicy nawet 60 cm.

Kolejny aspekt jest związany z estetyką produktu. Armatura łazienkowa jest jednym z najważniejszych elementów w tym pomieszczeniu, z którego korzysta się na co dzień. W związku z tym warto postawić na produkty, które będą cieszyć Twoje oko! Baterie lśniące czy matowe? Czarne, białe a może w intensywniejszym kolorze? W stylu nowoczesnym, czy bardziej retro? Modeli jest na przewagę sporo, dlatego wybór należy tylko do Ciebie!

Tradycyjna kąpiel z wykorzystaniem słuchawki

Jeśli nie jesteś do końca przekonany do montażu deszczownicy, istnieje również klasyczna opcja, czyli bateria ze słuchawką. Również w tym przypadku wybór modeli jest ogromny. Największą zaletą tego rozwiązania jest kompaktowy rozmiar. Słuchawka prysznicowa nie zajmuje tyle miejsca co deszczownica i może być zamontowana w kabinach o różnej wielkości. To ważna kwestia szczególnie w przypadku niewielkich metrażowo łazienek. Kolejnym atrybutem tego tradycyjnego rozwiązania, jest możliwość przenoszenia słuchawki. W związku z tym, że jest ona montowana do specjalnego węża, bez problemu ustawisz ją pod takim kątem, jakim zechcesz. Deszczownica natomiast jest instalowana na stałe i nie ma możliwości manewrowania jej ustawieniem

Obydwa z wyżej przedstawionych rozwiązań mają swoje wady oraz zalety. Ostatecznym czynnikiem dla większości osób z pewnością pozostanie cena produktu. Warto jednak porównać oferty różnych producentów armatury łazienkowej, ponieważ często uda się znaleźć zarówno deszczownice, jak i słuchawki w atrakcyjnych cenach.