Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Aranżacja ogrodów przydomowych – o czym pamiętać?

ogród przydomowy
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Ogrody przy domu to przestrzeń, która pełni funkcję nie tylko estetyczną, ale też rekreacyjną. Aranżacja ogrodów przydomowych powinna uwzględniać nie tylko rodzaj roślinności, ale też przeznaczenie danego obszaru.

Aranżacja ogrodów przydomowych – o czym pamiętać?

Często mając do dyspozycji teren obok domu, decydujemy się zagospodarować go na różne sposoby. W Internecie, jak i magazynach branżowych można znaleźć wiele ciekawych pomysłów, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Jednak realizacja danego projektu w określonej przestrzeni może skończyć się fiaskiem. Co powinna uwzględniać aranżacja ogrodów przydomowych?

Jak zaaranżować przestrzeń przydomową?

Aranżacja ogrodów przydomowych powinna uwzględniać nie tylko rodzaj preferowanych roślin oraz specyficzne warunki klimatyczne i glebowe niezbędne do ich wzrostu. Warto wziąć też pod uwagę, jakie przeznaczenie będzie miał ogród. Może on być tylko estetycznym terenem ozdobnym, ale też miejscem do odpoczynku, przestrzenią rekreacyjną czy też obszarem, na którym będą bawić się dzieci. Przed dokonaniem jakichkolwiek prac kluczowe jest więc dokładne zaplanowanie przeznaczenia przestrzeni oraz wydzielenie poszczególnych stref.

Zagospodarowanie ogrodu powinno również uwzględniać warunki klimatyczne, glebowe oraz ilość czasu, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na pielęgnację zieleni. Aranżacja ogrodów przydomowych może być równie atrakcyjna w przypadku posadzenia wymagających roślin, jak i takich, które poradzą sobie przy minimalnych nakładach pracy. To idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i rzadko przebywających w domu.

Aranżacja ogrodów przydomowych – samodzielnie czy przez firmę?

Zaaranżowanie przestrzeni przy domu zdecydowanie lepiej jest zlecić profesjonalistom, którzy dobiorą odpowiednie gatunki roślin i zaproponują rozwiązania funkcjonalne oraz dopasowane do preferencji estetycznych właściciela terenu. Dzięki temu ogród doskonale będzie prezentował się o każdej porze roku, zostanie urządzony w sposób bezpieczny i praktyczny.

Aranżacja ogrodów przydomowych to specjalność profesjonalnych projektantów z Cornus Ogrody & Sekka Ogrody. Nietuzinkowe propozycje i wykonanie to gwarancja zadowolenia oraz zrealizowania nawet najbardziej skomplikowanych wymagań.