Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Malowanie dachu. Z firmą czy na własną rękę?

Malowanie dachu
 |  Artykuł partnera  |  Dom i ogród

Dach to element konstrukcyjny, który jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Na jego powierzchni często zalega brud, powstają drobne mikrouszkodzenia, a kolor farby z czasem blaknie. W takim wypadku warto zdecydować się na malowanie dachu, które znacząco wydłuży jego żywotność i sprawi, że będzie się doskonale prezentował przez wiele lat. A czy prace renowacyjne można wykonać samodzielnie? Czy lepiej zlecić je profesjonalnej firmie?

Malowanie dachu krok po kroku

Malowanie dachu wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Podczas pracy na wysokościach wykwalifikowani fachowcy korzystają ze specjalistycznego sprzętu i profesjonalnych środków chemicznych. Przed malowaniem dach trzeba odpowiednio przygotować. Doskonałym sposobem na oczyszczenie jego powierzchni będzie przeprowadzenie piaskowania. Jest to proces, który polega na usunięciu zanieczyszczeń i niedoskonałości poprzez zastosowanie niewielkich materiałów ściernych pod ciśnieniem sprężonego powietrza lub pyłu. Dzięki piaskowaniu można szybko pozbyć się uszczerbków, które powstały na skutek korozji, a także usunąć pozostałości po starych farbach i lakierach. Na oczyszczony i odtłuszczony dach nakłada się farbę i specjalne preparaty ochronne. Malowanie dachów Śląsk powinno być przeprowadzone w pogodne i bezwietrzne dni. Odpowiednie warunki pogodowe zapewnią bezpieczeństwo pracownikom i sprawią, że farba szybciej wyschnie.

Malowanie dachów Małopolskie - kiedy warto skorzystać z usług zewnętrznej firmy?

Malowanie dachów Małopolskie warto wykonać przynajmniej raz na 6 lat. W zależności od miejsca, w którym znajduje się budynek, powierzchnia poszycia może w różnym stopniu ulec uszkodzeniu. Podczas malowania może się też okazać, że niektóre elementy dachu wymagają naprawy lub wymiany. Dlatego konserwacja poszycia to dobry moment, żeby sprawdzić stan techniczny dachu i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Prawidłowej oceny mogą dokonać jedynie fachowcy, którzy posiadają niezbędny sprzęt i mają doświadczenie w renowacji elementów konstrukcyjnych. Zatrudnienie profesjonalnej firmy to gwarancja, że usługa zostanie wykonana z zachowaniem należytej staranności. W ten sposób zarządca budynku może zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na wybór i przygotowanie materiałów. Zewnętrza firma zadba też o bezpieczeństwo w trakcie wykonywania prac, ponieważ jej pracownicy będą wyposażeni w odpowiednią odzież i akcesoria ochronne. 

Profesjonalne czyszczenie i malowanie dachów - dlaczego warto?

Estetyczny wyglądający dach stanowi wizytówkę każdej firmy i instytucji. Profesjonalne czyszczenie i malowanie dachów Małopolskie to kompleksowa usługa, dzięki której można w krótkim czasie uzyskać doskonały efekt. Fachowcy sprawnie usuną mech, bakterie i glony z powierzchni poszycia, dokładnie umyją dachówki i usuną wszystkie ogniska korozji. Jednocześnie specjaliści pomogą w doborze kolorów i znajdą farby, które idealnie pokryją zastosowany materiał. Po malowaniu powierzchnia dachu zostanie zabezpieczona przy użyciu najlepszych dostępnych na rynku preparatów, co sprawi, że dachówki będą odporne na działanie wiatru, deszczu, śniegu i innych gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Komu warto zlecić malowanie dachów Śląsk?

Malowanie dachów Śląsk warto zlecić zaufanej firmie, która ma wieloletnie doświadczenie w branży. Specjaliści muszą starannie dobierać środki czyszczące i farby do rodzaju poszycia. Firma RS-MAL oferuje swoim klientom malowanie takich powierzchni jak:

  • dachy blaszane z blachy gładkiej
  • dachy blaszane z blachy trapezowej
  • dachy blaszane z blachodachówki
  • dachy z dachówki ceramicznej
  • dachy z dachówki betonowej
  • dachy z gontu

Usługa jest świadczona na terenie całego kraju, a więcej szczegółów na temat działalności firmy można znaleźć na stronie https://rs-mal.pl/. Korzystanie z pomocy specjalistów to świetny sposób na zadbanie o wizerunek budynku i znajdującej się w nim firmy. Regularne odnawianie dachu sprawi, że jego powierzchnia będzie zawsze idealnie lśnić, co pozytywnie wpłynie na okoliczną zabudowę.

Czyszczenie i malowanie dachów Małopolskie powinno być przeprowadzone przez doświadczoną firmę, która na czas wykonania usługi zapewni bezpieczeństwo pracownikom i mieszkańcom. Takie firmy dysponują profesjonalnym sprzętem i mają także wykupione odpowiednie polisy na wypadek wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Sprawna realizacja usługi nie wpłynie na funkcjonowanie osób zamieszkujących dany budynek. W efekcie dach zostanie szybko odnowiony, a budynek będzie spełniał wszystkie wymagane standardy.